POLITYKAPOLSKA

Sejm bez Kamińskiego i Wąsika. Kaczyński do Kołodziejczaka: Ty gówniarzu

Polityka

Prezydium Sejmu zdecydowało, że nie będzie zakazu wydawania jednorazowych przepustek dla Kamińskiego i Wąsika.

– Stoję na stanowisku, że w Polsce nie może być równych i równiejszych wobec prawa. To nie jest żadna prywatna zemsta, to jest po prostu zadbanie, by Polacy wreszcie poczuli, że prawo jest dla wszystkich i wszyscy są wobec prawa równi. Rozmawialiśmy z Komendantem Straży Marszałkowskiej, nie ma między nami różnicy zdań w tej sprawie. Straż Marszałkowska nie będzie wpuszczała do kuluarów i na salę obrad osób, które posłami nie są – marszałek Szymon Hołownia odniósł się o możliwość udziału Kamińskiego i Wąsika w pracach Sejmu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Parlamentu Michał Wójcik z Suwerennej Polski zwrócił się do marszałka Sejmu: „To co pan wyprawia to jest hańba. Jeszcze niedawno pan płakał nad konstytucją a dziś ją bezczelnie łamie.”


Jarosław Kaczyński powiedział: „Wysoka Izbo, po tych ośmiu latach Waszych rządów to i 20 nie starczy (zgadzamy się, jest on STARCZY. Wiemy, język polski jest trudny – red.), by ten potworny bałagan naprawić. I pan, młody człowieku powinien o tym pamiętać. Dziękuję.”

– Nieszczęśliwie się składa, że siedzę blisko prezesa Kaczyńskiego, (…) Dziś, gdy Michał Kołodziejczak zwrócił się do niego per „panie Kaczyński”, to on odpowiedział mu „ty gówniarzu”. Pół godziny później, gdy na tę mównicę wyszła przedstawicielka tysięcy rodzin z ustawą, która ma pomóc najbardziej poszkodowanym, to on nie znalazł nawet minuty, by posłuchać, co ma do powiedzenia. Macie zawsze czas, by przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem wynosić na wyżyny – stwierdził Donald Tusk.

„Ludzie Kaczyńskiego tworzyli ustawy, które grubymi pieniędzmi napychały kieszenie dorobkiewiczów i cwaniaków, żerujących na polskich rolnikach i konsumentach. Trzeba to nazwać po imieniu: to było okradanie polskiego społeczeństwa.

Możecie się śmiać, bo dla was przy tym waszym złodziejstwie te pieniądze naprawdę nic nie znaczą. Pragniecie dużo więcej i to jest bilans waszego ośmioletniego rządzenia. Doprowadzenie do tego, że polscy rolnicy dzisiaj wychodzą na drogę” – powiedział Michał Kołodziejczak szef AgroUnii.


W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z byłymi posłami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Jest to oburzające, że prezydent spotyka się z przestępcami. W dodatku wita się z nimi jak z przyjaciółmi. Oprócz tego zaprasza ich żony do siebie. Czy inny skazany też może na to liczyć? Liczyć na ułaskawienie i to jeszcze błyskawiczne? NIE! Jeśli nie jesteś z partii PiS.

– Nie dziwię się, że ludziom robi się niedobrze na widok prezydenta, gdy patrzą, jak obściskuje się z przestępcami – stwierdził premier.


– Nie ulega wątpliwości, że część tego środowiska nastawia się na pełną destabilizację państwa. Skończyło się państwo, które wspierało takich ludzi, prawomocnie skazanych przestępców. To jest różnica jak w soczewce, jak wygląda Polska po 15 października – dodał polityk.

„Politycy” PiS nie pojawili się w czwartek na sali plenarnej i na terenie Sejmu.

Byli szefowie MSWiA i CBA 23 stycznia opuścili zakłady karne w Radomiu i Przytułach Starych.

– Nie dopuszcza pan (Hołownia – red.) posłów Kamińskiego i Wąsika do wykonywania ich mandatów, ich uprawnień wobec Rzeczpospolitej. To jest skandal, a jest orzeczenie Sądu Najwyższego w jednym i drugim przypadku. A pan mówi, że nie są posłami. To jest nieprawda, byli bezprawnie zatrzymani, bezprawnie byli w więzieniu i bezprawnie pan teraz działa, nie dopuszczając ich do tego, by siedzieli razem z nami. Tu ma być 460 osób, a nie 458 – powiedział Michał Wójcik.

– Art. 99 ustęp 3 Konstytucji. „Wybraną do Sejmu lub do Senatu nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego”
Art. 120 Konstytucji, który mówi: „Sejm uchwala ustawy zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, chyba że Konstytucja przewiduje inną większość. W tym samym trybie Sejm podejmuje uchwały, jeżeli ustawa lub uchwała Sejmu nie stanowi inaczej” – przypomniał posłowi Marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (fot. Kancelaria Sejmu)

Żukowska: Prezydent Andrzej Duda aktem łaski przyznał, iż uwalnia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika od kar, że byli osobami skazanymi

„Prezydent Andrzej Duda aktem łaski przyznał, iż uwalnia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika od kar, że byli osobami skazanymi. Przyjmuje ten fakt do wiadomości, że wyrok skazujący prawomocny miał miejsce, a co za tym idzie, potwierdza, że w momencie, kiedy zapadł, to utracili oni mandaty poselskie.

W Polsce mamy ok. 70 tys. więźniów i osadzonych w zakładach karnych. Wielu z nich również stara się o łaskę. W procedurze ułaskawieniowej muszą odbyć swoją karę. Muszą także spełnić określone przesłanki, aby faktycznie przysługiwała im zgoda na ułaskawienie. Przede wszystkim muszą zrozumieć swoje błędy i przyznać się do winy. Cała sprawa dowodzi, że jeżeli ktoś ma kumpli wśród ministrów czy prezydenta, to właściwie z dwuletniego wyroku odsiedzi niecałe 2 tygodnie i może wyjść na wolność jako człowiek wolny i niewinny.

Każdy były poseł ma prawo wejścia na teren Sejmu, a także istnieje zwyczaj stosowania grzecznościowego zwrotu do byłych posłów: „Panie Pośle” lub „Pani Posłanko”. Jeśli koledzy z PiS postępują zgodnie z tym zwyczajem to proszę, niech zwracają się honorowo do panów Kamińskiego i Wąsika, natomiast panowie nie będą mogli brać udziału w procesie ustawodawczym, czyli nie będą mogli głosować. Zostaną dopuszczeni na teren Sejmu i będą mogli przebywać w biurach klubu PiS.

Anna-Maria Żukowska, przewodnicząca KP Lewica”

„Przypominamy, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są prawomocnie skazanymi przestępcami, których miejsce jest w więzieniu.

Nie są i nie byli więźniami politycznymi i nie zostali skazani za walkę z korupcją. Nazywanie ich więźniami politycznymi jest policzkiem dla prawdziwych więźniów politycznych, takich jak Andrzej Poczobut.

Wąsik i Kamiński zostali skazani na 2 lata więzienia za przekroczenie uprawnień i zlecenie podrobienia dokumentów i usiłowanie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w sprawie tak zwanej afery gruntowej.

Decyzja Dudy o ułaskawieniu nie uniewinnia tej dwójki. Ułaskawienie to tylko darowanie kary. Wąsik i Kamiński nadal pozostają skazanymi przestępcami, których po prostu ułaskawił kumpel.


Jednocześnie warto przypomnieć, że Kamiński i Wąsik nie są już posłami. Wyrok sądu pozbawił ich mandatów i wszelkie siłowe próby wejścia tej dwójki przestępców na salę Sejmu RP powinny spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią.

PiS może wyć ile chcecie, ale nie uda im się zakłamać rzeczywistości.

Przestańmy dawać się szantażować tej hołocie!” – napisało Osiem Gwiazd na platformie X.

Kaczyński porównał karmienie sondą Kamińskiego w więzieniu do tortur Gestapo!

Chory umysł Kaczyńskiego:

– Czemu nie ma dziś w Sejmie Kamińskiego i Wąsika?

– Jarosław Kaczyński: Nie ma ich, ponieważ mogą być w bardzo złym stanie zdrowia w związku z pobytem w więzieniu. Stosowano wobec jednego z nich tortury i to personalna decyzja Tuska i za to odpowie.

– Wczoraj u prezydenta nie wyglądali jak ofiary tortur.

– Jarosław Kaczyński: Mój wuj, który był torturowany przez GESTAPO żył potem przeszło 90 lat.

– Myśli Pan, że można to porównywać?

– Jarosław Kaczyński: Można porównywać, bo niemieckie związki Pana Tuska na to wskazują.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button