POLSKA

Sąd Rejonowy zdecydował ws. Kamińskiego i Wąsika. Jest nakaz ich doprowadzenia do więzienia

Polska po PiS

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia opublikował informację dot. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Czytamy, że obaj exposłowie mogą zostać zatrzymani w dowolnej chwili.

Najważniejsze informacje z tego dokumentu to:

Sąd „nie uwzględnił wniosków o odmowę wszczęcia postępowania wykonawczego wobec skazanych M.K. i M.W.

Nie uwzględnił wniosków Prokuratora i obrońców o umorzenie postępowania wykonawczego wobec skazanych M.K., M.W., G.P. i K.B.

Nie uwzględnił wniosku o wstrzymanie wobec skazanych M.K. i M.W. wykonalności kar 2 lat pozbawienia wolności.

Wobec treści postanowienia i zarządzeń o wykonaniu wyroku przygotowano dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych M.K. i M.W. do jednostek penitencjarnych.

Na powyższe postanowienie stronom przysługuje zażalenie wyłącznie w zakresie rozstrzygnięcia o odmowie umorzenia postępowania wykonawczego”.


Skazani G.P. i K.B. aktualnie korzystają ze wstrzymania wykonania kar pozbawienia wolności w związku ze złożonymi wnioskami o odroczenie wykonania tych kar (art. 151 kkw). Sąd nie wydał postanowienia o odroczeniu wykonania kar pozbawienia wolności wobec tych osób, a wyłącznie postanowienie o wstrzymaniu wykonania kar do czasu rozpoznania wniosków o odroczenie. Wnioski o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności rozpoznawane są na posiedzeniu z udziałem stron.

Wstrzymanie wykonania kar nastąpiło po analizie argumentacji zawartej we wnioskach (obejmuje ona okoliczności dotyczące sfery życia osobistego skazanych, dlatego szersze informacje w tym zakresie nie będą przekazywane).

Poza wnioskiem Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Warszawie inna jednostka organizacyjna prokuratury nie składała wniosków w sprawie – przypomnieć jedynie można, że akt oskarżenia w sprawie we wrześniu 2010 roku skierowała do Sądu Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button