Rzym. WTA – Iga Świątek w ćwierćfinale. ATP – Hubert Hurkacz osiągnął czwartą rundę

ATP i WTA 1000

Godzinę i 39 minut trwał pojedynek aktualnej liderki rankingu WTA Iga Świątek z byłą numer 1. na świecie (obecnie 331.) Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber w 4. rundzie Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Tenisistka z Raszyna, dwukrotna triumfatorka tej imprezy (2021-22), wygrała 7:5, 6:3, ale spotkanie dostarczyło wiele emocji i dobrego tenisa z obydwu stron siatki.

Do zakończenia pierwszej partii Iga potrzebowała aż osiem piłek setowych. Za to w drugiej, od stanu 4:3 0-15, zdobyła osiem ostatnich punktów w meczu. W ten sposób już po raz trzeci pokonała Kerber, a drugi w tym sezonie.

W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach Foro Italico w Rzymie Świątek spotka się z Amerykanką Madison Keys, rozstawioną z numerem 18. Tu również ma korzystny bilans, ale 3-1. Ostatnio trafiły na siebie na początku maja w półfinale imprezy tej samej rangi Mutua Madrid Open, w którym Polka oddała rywalce z USA tylko cztery gemy.

Mecz Świątek – Keys zaplanowano na wtorek 14 maja około godziny 13:00 na korcie centralnym.

Hubert Hurkacz walczy dalej

Bez straty seta Hubert Hurkacz, rozstawiony z numerem siódmym, osiągnął czwartą rundę w Internazionali BNL d’Italia na kortach Foro Italico. W poniedziałek wrocławianin wygrał z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym (nr 25.) 7:6 (9-7), 6:2. Jest to najlepszy jego wynik na tej imprezie.

W 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Rzymie zmierzy się teraz z jego rodakiem Sebastianem Baezem (17.). Spotkanie na korcie Pietrangeli odbędzie się ok. godziny 15:30.

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli

Pierwszy mecz w deblowej drabince IBI 24 wygrał duet Jan Zieliński i Hugo Nys (nr 8.), pokonując w sobotę Ariela Behara z Urugwaju i Czecha Adama Pavlaska 6:3, 3:6, 10-7. O miejsce w ćwierćfinale polsko-monakijska para zagrała z Belgami Sanderem Gillem i Joranem Vliegenem.

W niedzielę przegrali z Belgami 7:5, 3:6, 8-10.