LOTNICZE NEWSY

Ryanair przewiózł 3 mln pasażerów z/do Bydgoszczy. Ruch lotniczy we wrześniu

Ryanair

Ryanair 3 października świętował przewiezienie 3 milionów pasażerów z/do Bydgoszczy od początku operowania.

Ryanair oferuje z Bydgoszczy 7 kierunków tj. Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, a także Kijów Boryspol (od 28 października 2018r.) i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019r.). Ryanair obsłuży w tym roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz około 300.000 pasażerów oraz przyczyni się do powstania 225 miejsc pracy.

Pasażerowie z Kujaw i Pomorza oraz turyści mogą korzystać z jeszcze niższych cen biletów oraz najnowszych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better”:

– Obniżona opłata za bagaż rejestrowany

– 120 zł za 25kg

– 38 zł za 10kg

– Ryanair Rooms i zwrot 10% wartości do wykorzystania na loty Ryanair

– Ryanair Transfers

– jeszcze większy wybór transferów realizowanych przy współpracy z Car Trawler

– Obietnica punktualności

– 90% lotów będzie na czas

W Porcie Lotniczym Bydgoszcz, Olga Pawlonka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała:

“Cieszymy się bardzo z przewiezienia 3 milionów pasażerów z/do Bydgoszczy. Nasi pasażerowie mają do wyboru aż 7 kierunków: Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze oraz Kijów (od 28 października 2018r.) i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019r.), mogą także korzystać z kolejnych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better” oraz jeszcze niższych cen biletów.

Z okazji przewiezienia 3 milionów pasażerów wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 39 zł na podróż w październiku. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do piątku 5 października.”

Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA powiedział:

“Coraz silniejsza pozycja Ryanair w naszym Porcie, ogłaszane nowe kierunki, jak i programy pro-pasażerskie to dla nas dowód na zaufanie przewoźnika do lotniska, jak i na dostrzeganie rosnącego potencjału Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Siatka połączeń wzbogaci się już za kilka tygodni o destynację ukraińską, w letnim rozkładzie 2019 pojawił się kierunek oczekiwany przez naszych pasażerów – Glasgow-Prestwick. Mam więc nadzieję, że eventy z okazji odprawionych pasażerów będziemy organizować jak najczęściej.”

Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego powiedział:

„Rozwój regionalnego portu lotniczego, uruchamianie nowych połączeń i wzmocnienie obecności przewoźników jest dla kujawsko-pomorskiego istotne zarówno pod względem zwiększenia dostępności komunikacyjnej do regionu, tworzenia miejsc pracy, pojawiania się nowych inwestycji i partnerów zagranicznych, czy też wzrostu ruchu turystycznego w naszym województwie. Wierzę, że nasze rozmowy z linią lotniczą Ryanair, pozwolą na dalszy rozwój siły tego przewoźnika w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.”

Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy powiedział:

Rosnąca liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz to dziś powód do satysfakcji. Ten sukces to między innymi efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Cieszę się, że Ryanair, jako jeden z pierwszych operatorów od razu dostrzegł potencjał Bydgoszczy i całego regionu. Nasze lotnisko na pewno będzie przyciągać jeszcze więcej pasażerów po zakończeniu budowy dróg szybkiego ruchu. Dlatego kluczowy dla całego regionu jest powrót drogi S10 na listę priorytetów i zapewnienie jej finansowania.

Michał Zaleski, Prezydent Torunia powiedział:

„Rozwój portu lotniczego w naszym regionie i coraz większa popularność realizowanych połączeń sprawia, że w Toruniu co roku notujemy rosnącą liczbę turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Goście wybierają miasto m.in. ze względu na jego dogodne położenie i skomunikowanie – zarówno drogowe, jak i lotnicze. Na bliskość portu lotniczego zwracają też uwagę inwestorzy, którzy pragną rozwijać swój biznes w naszym mieście. Korzyści notują również mieszkańcy Torunia – planując wyjazd mogą korzystać z rosnącej siatki połączeń w różnych kierunkach.”

Ruch lotniczy Ryanaira we wrześniu wzrósł o 11% do 13,1 mln pasażerów

Ryanair opublikował dane statystyczne za wrzesień 2018 r.:

– Całkowity ruch lotniczy wzrósł o 11% do 13,1 mln pasażerów przy współczynniku wypełnienia 97%

– Ruch lotniczy Ryanaira wzrósł o 6% do 12,6 mln pasażerów przy współczynniku wypełnienia 97%

– Ruch lotniczy Lauda wyniósł 0,5 mln pasażerów przy współczynniku wypełnienia 93%

– 2 dni nieuzasadnionych strajków pilotów i załóg pokładowych (12 oraz 28 września) skutkowały odwołaniem ponad 400 lotów

wrzesień 2017 liczba pasażerów (LF) 2018 liczba pasażerów (LF) wzrost
Ryanair 11,8mln (97%) 12,6mln (97%) +6%
Lauda ——– 0,5mln (93%) –
Razem 11,8mln (97%) 13,1mln (97%) +11%

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

“Ruch lotniczy Ryanaira we wrześniu (łącznie z Lauda) wzrósł o 11% do 13,1 miliona pasażerów, współczynnik wypełnienia samolotów pozostał na wysokim poziomie 97%.

Niestety ponad 400 lotów zostało odwołanych z uwagi na 2 dni nieuzasadnionych strajków pilotów i załóg pokładowych w 5 krajach., a także niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

We wrześniu, pomimo odwołania ponad 400 rejsów, 68.000 lotów odbyło się zgodnie z planem, a nasza punktualność wyniosła ponad 80%. Ryanair nadal będzie oferował loty w najniższych cenach z najwyższą punktualnością wśród największych przewoźników w UE.”
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button