KOSZYKÓWKA

Ruszył sezon NBA. Jeremy Sochan w roli rozgrywającego w San Antonio Spurs

Basketball

Minionej nocy ruszył sezon NBA dla San Antonio Spurs i Jeremiego Sochana.

Rywalami Ostróg byli Dallas Mavericks, którzy po zaciętej walce wygrali 126:119.

Polak wyszedł w pierwszej piątce w roli rozgrywającego. Spędził na boisku 29 minut i zdobył 13 punktów (2/8 za 2, 2/4 za 3, 3/6 za 1). Do tego dodał osiem zbiórek, pięć asyst i jeden przechwyt.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem Spurs wyszli na prowadzenie 119:118, ale doświadczeni Kyrie Irving i Luka Doncić trafiali w najważniejszych momentach i nie pozwolili gospodarzom wygrać tego spotkania. Doncić zaliczył tak zwane triple-double – 33 punkty, 13 zbiórek i 10 asyst, a Irving dodał 22 punkty.

Dla świata NBA ważnym wydarzeniem był debiut Victora Wembanyamy. Francuz zdobył 15 punktów i popisał się kilkoma efektownymi akcjami. Miał jednak problemy z faulami i nie grał tyle ile by chciał.

Trener Popovich miał po spotkaniu powody do zadowolenia.

– Na każdym treningu, w każdym meczu Jeremy się uczy i zbiera doświadczenia. Uwielbiam jego energię, szczególnie energię w obronie. W ataku uczy się jak kontrolować grupę. Potrzebuje czasu, ale jestem z jego dzisiejszego występu bardzo zadowolony – przyznał po meczu trener Gregg Popovich.

Wsad Sochana

Asysta Sochana

Skrót meczu na kanale Spurs

Wypowiedzi trenera Popovicha po meczu

Pierwsze punkty Victora Wembanyamy w NBA

Kolejne mecze Spurs:

27/28 października (noc z piątku na sobotę) godz. 2:00 San Antonio Spurs – Houston Rockets

29/30 października (noc z niedzieli na poniedziałek) godz. Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs

5 meczów na żywo bez zarywania nocy

W tym sezonie aż pięć razy Spurs będą grali w niedzielne popołudnie, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors

17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans

7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs

15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs

14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons