POLSKA

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Pomoc Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Biuro Rzecznika Praw Dziecka dołącza do tegorocznych obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Od poniedziałku 22 lutego do niedzieli 28 lutego codziennie w godzinach 9.00-15.00 będzie można uzyskać bezpłatne porady prawne u ekspertów. 

Przez tydzień prawnicy Biura Rzecznika Praw Dziecka będą pełnić dodatkowe dyżury w Dziecięcym Telefonie Zaufania – 800 12 12 12. Osoby dzwoniące po poradę prawną będą przełączone do dyżurującego prawnika. Dodatkowe wsparcie w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem nie zmienia zasad działania Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego dla dzieci i młodzieży – i telefon, i czat działają całodobowo, we wszystkie dni tygodnia. 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to coroczna akcja, podczas której każdy zainteresowany może uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną w sądach, prokuraturach, na policji, a także w organizacjach pozarządowych i prawniczych samorządach w całym kraju. 

Dokładne informacje o dyżurach specjalistów biorących udział w Tygodniu Pomocy można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych instytucji. Ogólnopolską listę i mapę ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowanych przez Fundusz Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości, można znaleźć tutaj.

Pomoc – pokrzywdzeni (fot. PK)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button