RÓŻNOŚCI

Runmageddon Poznań 2019. Ekstremalna „zabawa” na rozpoczęcie wakacji

Runmageddon Poznań 2019

Runmageddon Poznań obfitował w niecodzienne emocje.

Zachęcił do startu ponad 4000 osób, którym dostarczył ekstremalnych doznań na trasach. Jak zawsze, zawodnicy zostali uraczeni solidną dawką błota, toną przeszkód i masą fantastycznej zabawy.

W dniach 22-23 czerwca w malowniczym Country Parku „Pod Gajem” odbył się ekstremalny bieg z przeszkodami Runmageddon. Udział w nim wzięło 4215 uczestników, w tym 827 dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Ekstremalny bieg dostarczył startującym mnóstwo emocji. Eksplozje radości widoczne były na twarzach Runmageddończyków zdobywających linię mety. A zadanie startujących nie było łatwe! Mieli przed sobą od 3 do 12 kilometrów trasy najeżonej przeszkodami. W sobotę mierzyli się z dystansem Rekrut, czyli 6 kilometrów i 30 przeszkód oraz Intro 3 kilometry i 15 utrudnień. W niedzielę najbardziej wytrzymali mieli do pokonania 12-kilometrowy dystans z ponad 50 przeszkodami.

– To była świetna trasa, trochę wzniesień, woda, pagórki a do tego moje ulubione przeszkody. Indiana XL, Fireman, a także bieg z obciążeniem, który zawsze wyciska ze mnie wszystkie siły, ale dałem radę – wspomina zadowolony Grzegorz, to po dotarciu na linię mety.

Podczas Runmageddonu Poznań z trasą mierzyły się też dzieci i młodzież. Najmłodsi pokonywali wodną zjeżdżalnie Kubusia, wdrapywali się na ściany z balotów oraz na ścianki w wydaniu tradycyjnym. Wchodzili też do mrocznych dołów wykopanych w ziemi, które przykryte były płachtami.

– Gdy zobaczyłam swoją córkę wchodzącą prawie pod ziemię, drżałam czy da radę, ale ku mojemu zdziwieniu nie miała ż tym żadnych problemów, a co więcej pokonała wszystkie przeszkody Runmageddonu i na mecie oznajmiła, że chce pobiec jeszcze w niedzielę – opowiada mama 5-letniej Leny.

Seria Elite – wyniki

Każdego dnia eventu w godzinach porannych startowała serie Elite czyli zawodnicy, którzy pokonując Runmageddon walczą o jak najlepszy czas. W sobotę w formule Rekrut najszybciej, bo w 34 minuty i 18 sekund na metę przybiegł Tomasz Krawczyk, zdobywając pierwsze miejsce. Drugi finiszował Volodymyr Lykhitskyi, a trzeci Michał Kruczkowski. Wśród kobiet najlepszy czas 54 minuty i 43 sekundy osiągnęła Julia Maciuszek. Drugi stopień podium należał do Patrycji Szostek, a na trzecim schodku stanęła Natalia Cicha. W niedzielę ponownie Tomasz Krawczyk stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce w formule Classic z czasem 1 godziny 4 minut i 54 sekund. Tuż po nim na metę dotarł Jakub Łukaszewski, a trzecią pozycję zdobył Maciej Serafin. Najszybszą kobietą okazała się być Paulina Gawroniuk, która osiągneła czas 1 godziny 24 minut i 32 sekund. Drugi wynik zdobyła Agnieszka Rynkiewicz, a podium, z miejscem trzecim, zamknęła Katarzyna Paplicka.

Runmageddon Poznań rozpoczął wakacyjne edycje Runmageddonu. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest w Arenie Gliwice i odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2019 r. W sierpniu Runmageddon zawita po raz pierwszy do Szczecina (3-4.08.) i do Łodzi (17.08.). Na koniec wakacji śmiałkowie z całej Polski będą mieli okazję pobiec w górniczym Runmageddonie Silesia JSA S.A. (30.09-1.09). We wrześniu spotkają się z wyzwaniem Runmageddonu Warszawa (14-15.09) oraz drugim w tym roku morskim Runmageddonem Gdańsk (28-29.09.2019) a w październiku będą mogli sprawdzić się w Górskim Runmageddonie Kocierz. W dniach 19-20 października we Wrocławiu odbędzie się Finał Ligii Runmageddonu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button