POLSKA

Rozpoczęły się obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Syreny alarmowe w całym kraju

Warszawa i Polska

Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi, podczas którego prezydent wręczył odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć o Powstaniu Warszawskim, rozpoczęło obchody 79. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu.

Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach odbywających się w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi rozpoczęło obchody 79. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu, podczas których prezydent wręczył odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć o Powstaniu Warszawskim.

– Co roku jest nas tutaj więcej w Warszawie w związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Tych, którzy przyjeżdżają z całej Polski, po to, żeby oddać hołd pamięci Powstańców Warszawskich i ich wielkiego dzieła nie tylko zbrojnego, ale przede wszystkim patriotycznego. Dzieła miłości ojczyzny – powiedział prezydent RP.

– Coraz bardziej się o tej rocznicy pamięta. Właśnie dlatego, że stanęliście do Powstania na przekór okupacji, na przekór śmierci, na przekór zniewoleniu. Wszyscy przychodzą, żeby pokazać, że my cały czas jesteśmy za wolną Polską, za Polską, która jest nasza – podkreślił Andrzej Duda.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, Wojska Polskiego, Kościoła (sic!) a także harcerze i wolontariusze.

Przed uroczystościami Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uruchomienie syren alarmowych w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński polecił wojewodom w całym kraju, aby 1 sierpnia br. o 17.00, w godzinę „W”, dźwiękiem syren alarmowych oddać cześć Powstańcom Warszawskim we wszystkich województwach.

Będzie to symboliczny hołd dla bohaterów powstania w 79. rocznicę wybuchu walk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button