TORUŃ

„Rodzice” bestie skatowali 3-letnią córką. Usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa

Toruń

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum – Zachód w Toruniu prowadzi śledztwo przeciwko Sylwii M. (lat 23) i Przemysławowi O. (lat 32).

Są oni podejrzani o to, że w okresie co najmniej od kwietnia 2021 r. do 28 maja 2021 r. w Toruniu, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy. Zadawali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz twarz i pomimo ciążącego na nich z mocy ustawy obowiązku pieczy nad małoletnią, nie zapewnili jej niezbędnej pomocy, koniecznej do zaopatrzenia wieloodłamowego złamania końca dalszego kości ramiennej prawej i nie później niż 28 maja 2021 r. Działali z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia małoletniej, zadali jej urazy w okolice głowy, skutkujące licznymi zmianami w obrębie mózgowia i masywnym obrzękiem mózgu, stanowiącym ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, godząc się ze skutkiem w postaci śmierci dziecka, który nie nastąpił na skutek interwencji lekarskiej.

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Złożyli wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Toruniu, 30 maja 2021 r., zgodnie z wnioskiem prokuratora zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Przestępstwo zarzucane podejrzanym zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności oraz karą dożywotniego pozbawienia wolności.

3-latka trafiła do szpitala po telefonie jej ojca. Lekarze powiadomili policję.

Dziewczynka wciąż jest w śpiączce.

Podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa córki.

Bestie mają trójkę dzieci, a kobieta jest także w ciąży. Ojciec był już karany i przebywał w więzieniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button