POLSKA

Robert Bąkiewicz zniszczył zabytkowy budynek ministerstwa. Namalował symbole Polski Walczącej

Wandalizm!

Robert Bąkiewicz w nocy z czwartku na piątek (25/26 stycznia) farbą na budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska namalował symbole Polski Walczącej.

„Rząd Donalda Tuska po przejęciu władzy, po przejęciu wielu budynków, niszczy wszystko to, co polskie i narodowe. Zdejmuje symbole narodowe, zdejmuje krzyże.

Prawdopodobnie pani minister Hennig-Kloska kazała zdjąć symbol Polski Walczącej w tym budynku.

Kazała zdjąć również tablicę upamiętniającą żołnierzy niezłomnych. Jej bliski współpracownik powiedział, że budzą kontrowersje historyczne i różnie są oceniani przez historyków. Ale przez jakich historyków? Ruskich? Niemieckich?


Teraz nauczymy ich polskości. Mam nadzieje, że jutro pani minister, przychodząc do pracy, zobaczy znaki Polski Walczącej. Zróbcie to w całej Polsce” – mówił Robert Bąkiewicz na nagraniu na portalu X.

Ta osoba, która zniszczyła zabytkowy budynek to m.in. były organizator Marszu Niepodległości.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich (pisownia oryginalna) napisał:

„PRZESTĘPCA BĄKIEWICZ ZNISZCZYŁ ZABYTKOWY BUDYNEK I PODŻEGAŁ DO POPEŁNIENIA CZYNÓW KARALNYCH

Przestępca Robert Bąkiewicz zniszczył w dniu wczorajszym (wczoraj – red.) zabytkowy budynek w centrum Warszawy.

Sprawca przy pomocy czarnego sprayu zniszczył fasadę zabytkowego budynku nanosząc na jej powierzchnię jakieś bazgroły w formie symbol PU.

Przy okazji okazało się, że ten skrajnie prawicowy „patriota” z ONR nie wie nawet jak wygląda symbol Polski Walczącej, który składa się z liter PW a nie PU.

ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ

Przestępca Bąkiewicz ma pecha, bo budynek który zniszczył jest od 2012 jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków z identyfikatorem OCH05167. Jest również częścią zabytkowego układu Kolonii Lubeckiego.

To oznacza, że będzie odpowiadał nie za zniszczenie mienia lecz za bardzo poważne przestępstwo za które grozi do 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Art. 108. Ustawy o Ochronie Zabytków

Niszczenie lub uszkadzanie zabytku

„Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Dodatkowo Bąkiewicz odpowie również za nawoływanie i podżeganie do popełnienia przestępstwa czyli za czyn z art 255 kodeksu karnego.

„Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Dzisiaj przesłaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów składając wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy.

Jednocześnie przypominamy, że nasze działania doprowadziły do kolejnego procesu przeciwko Bąkiewiczowi, który właśnie trwa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia. Chodzi o naruszenie nietykalności Angeliki Domańskiej mamy niepełnosprawnego dziecka, którą ten agresywny przestępca zaatakował w kościele.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button