POLSKA

Rewolucja w walce z COVID-19. Polskie urządzenie wykrywa koronawirusa z oddechu w ciągu… 10 sekund

Pandemia SARS-CoV-2

– To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund.

– Mam nadzieję, że to odkrycie ułatwi życie społeczeństwom na całym świecie – zaznaczył Prezydent, dodając, że to urządzenie jest niezwykłym przykładem innowacyjnej myśli.

Andrzej Duda akcentował, że stworzenie urządzenia w prowadzonej przez młodych ludzi podrzeszowskiej firmie, która ma swoje centrum badawczo-rozwojowe jest dzisiaj wielką dumą nie tylko Podkarpacia, ale całej Rzeczypospolitej. – Wierzę, że po badaniach klinicznych, które wkrótce ruszą, urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji i mam nadzieję rozsławi firmę na całym świecie – mówił Andrzej Duda.

– Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii – powiedział z kolei prezes ML System Dawid Cycoń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button