PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Reprezentacja Polski w ampfutbolu zagra z mistrzami Europy

Amp Futbol

Już 8 i 9 maja w Krakowie reprezentacja Polski w ampfutbolu rozegra towarzyski dwumecz z Turcją.

Zmierzą się więc ze sobą drużyny, które we wrześniu w stolicy Małopolski będą faworytami mistrzostw Europy. Biało-czerwonych już teraz czeka jednak nie lada wyzwanie.

AMP Mistrzostwa Europy KRAKÓW 2021 (fot. pras.)

Po wielu miesiącach wytężonej pracy, tym cięższej, że praktycznie pozbawionej spotkań na boisku z rywalami, Polacy wreszcie wybiegną na murawę. W sobotę 8 maja i nazajutrz (oba mecze rozpoczną się o 13:15) na stadionie Prądniczanki gospodarze wrześniowego Euro 2021 podejmą poprzednich organizatorów mistrzostw Europy, najlepszą drużynę na kontynencie oraz w pełni zawodowy zespół. – Uważam, że Turcy są obecnie najlepsi na świecie – przyznaje Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Turcy jeszcze nigdy w historii nie wypadli poza podium mistrzowskich imprez, w których uczestniczyli. Są aktualnymi mistrzami Europy, a podczas mundialu w 2018 roku przegrali dopiero w finale, gdy w rzutach karnych lepsza okazała się Angola (w ćwierćfinale zespół z Afryki w ten sam sposób wyeliminował Polskę). To czyni ich oczywistymi faworytami ampfutbolowych Mistrzostw Europy KRAKÓW 2021. Los sprawił, że Polacy mogą trafić na nich dopiero w finale. – Mam nadzieję, że właśnie tam ponownie się z nimi spotkamy – przyznaje Dragosz.

Amp Futbol (fot. Bartłomiej Budny/pras.)

Bilans meczów z Turkami nie jest korzystny dla biało-czerwonych. Z siedmiu meczów Polacy zremisowali jeden, a pozostałe przegrali. Dotkliwa była choćby porażka z października 2019 roku, gdy Turcja zwyciężyła aż 8:1. – Jak najbardziej mamy ten mecz w pamięci, dlatego bardzo chcemy się zrewanżować. Liczymy, że mecze w Krakowie będą przełomem, podobnie jak Amp Futbol Cup 2019 był dla nas wyjątkowy w kontekście starć z Rosjanami – opowiada Adrian Stanecki, reprezentant Polski, który przywołuje pamiętne zwycięstwo nad inną światową potęgą. Z Rosją Biało-Czerwoni również długo nie potrafili wygrać, ale w 2019 roku w wielkim stylu pokonali ją w finale Amp Futbol Cup w Warszawie. Na podobne emocje i wyniki Polacy liczą teraz w spotkaniach z Turcją.

Dwumecz na boisku Prądniczanki, jednej z aren wrześniowych mistrzostw Europy w Krakowie, będzie kluczowym przystankiem w drodze do jesiennego turnieju. – Myślę, że to najważniejsze sparingi przed Euro. Z meczów z Turkami zawsze wyciągamy wiele materiałów do analizy i doświadczenia. To nasz główny rywal w walce o złoto mistrzostw Europy, które jest celem i naszym, i ich – podkreśla Stanecki.

Kadra ogląda Amp Futbol (fot. pras.)

DWUMECZ POLSKA-TURCJA

Stadion KS Prądniczanka, świętego Andrzeja Boboli 5, Kraków

Sobota 08.05.2021

13.15 Polska – Turcja

Niedziela 09.05.2021

13.15 Polska – Turcja

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button