PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Reprezentacja Polski U-20 zagra z Japonią w Łodzi

Reprezentacja Polski U-20

W czwartek 21 marca na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 reprezentacja Polski U-20 rozegra towarzyski mecz z Japonią.

Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw świata, które 23 maja rozpoczną się w Łodzi.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają z Niemcami (26.03, godz. 18, Bielsko-Biała).

Podopieczni Jacka Magiery znaleźli się w grupie A, w której 23 maja zagrają z Kolumbią (godz. 20.30), 26 maja z Tahiti (20.30) i 29 maja z Senegalem (20.30). Te mecze odbędą się w Łodzi, na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Japonia trafiła do grupy B, w której będzie rywalizowała z Ekwadorem (23 maja, Bydgoszcz), Meksykiem (26 maja, Gdynia) i Włochami (29 maja, Bydgoszcz).

– Mecz z Japonią będzie sprawdzian przed wielką imprezą, na którą czekamy od kilkunastu miesięcy. Zapraszamy wszystkich na 21 marca, czyli dokładnie za tydzień. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będzie można w Łodzi zobaczyć naszą reprezentację młodzieżową, która będzie się zmagać z drużyną Japonii. Bilety są w bardzo atrakcyjnych cenach: 15, 10 i 5 zł, więc mamy nadzieję, że będzie dobra frekwencja i trybuny zostaną zapełnione – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wziął również prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak, który podkreślił, że mecz z Japonią będzie kolejnym elementem budowania Łodzi jako miasta ogniskującego najważniejsze wydarzenia związane z polskim futbolem młodzieżowym.

– W niedalekiej przeszłości już trzy razy gościliśmy nasze młodzieżowe kadry narodowe. Przed nami czwarty mecz, który dla obiektu, organizatora i drużyny stworzonej przez Jacka Magierę ma być próba generalna przed czekającymi nas mistrzostwami świata. – powiedział Kaźmierczak. Dodał, że jest jeszcze jeden aspekt, który powinien skłonić kibiców do rozpoczęcia wiosny na trybunach obiektu przy al. Piłsudskiego. – Bilety na mecze mistrzostw świata U-20 z udziałem reprezentacji Polski są już niedostępne, więc dla wielu kibiców spotkanie z Japonią będzie ostatnią okazją do tego, by poczuć smak tej nadchodzącej imprezy – wyjaśnił szef ŁZPN.

W zależności od miejsca na trybunach wejściówki kosztują 5 zł (ulgowe) oraz 10 i 15 zł (normalne).
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button