WODNY

Regaty. Mistrzostwa Świata klasy ILCA 6. Polki walczyły o bilety na IO Paryż 2024

Żeglarstwo

Na 24. miejscu zakończyła Agata Barwińska rywalizację na Mistrzostwach Świata klasy IlCA 6.

Druga z Polek, Wiktoria Gołębiowska uplasowała się na 44. pozycji. Mistrzynią świata została Dunka Anne-Marie Rindom, podopieczna polskiego trenera Piotra Wojewskiego. Regaty rozegrano w Mar del Plata w Argentynie.

Miejsca zajęte przez Polki z pewnością nie odzwierciedlają ich potencjału, niemniej w Argentynie Agacie i Wiktorii zabrakło regularności. To dopiero początek sezonu, ale zaczyna się on od dużego wyzwania jakim z pewnością były mistrzostwa świata i będą zbliżające się mistrzostwa Europy w Grecji (18-23 lutego). Trzymamy kciuki za biało-czerwone pamiętając, że szczyt formy ma przyjść na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie.

Medalistki MŚ klasy ILCA 6

  1. Anne-Marie Rindom (Dania) – 58 pkt
  2. Charlotte Rose (USA) – 75 pkt
  3. Emma Plasschaert (Belgia) – 78 pkt

Dzień wcześniej

Na Mistrzostwach Świata klasy ILCA 6 w Argentynie rozegrano pierwsze wyścigi serii finałowej. Zarówno Agata Barwińska (Mos Iława) jak i Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) ścigają się w złotej grupie. Po pierwszych dwóch wyścigach finałowych więcej powodów do zadowolenia ma ta pierwsza. Agata awansowała na 29. miejsce, Wiktoria spadła zaś na 43. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy wyścig rozegrano przy wietrze wiejącym z prędkością 12 węzłów, ale obie Polki nie rozegrały go najlepiej. Agata dopłynęła do mety w połowie floty (24.), Wiktoria pod koniec (43.). W drugim wyścigi powiało dużo mocniej, z czego skrzętnie skorzystała Agata Barwińska. Ambasadorka Sailing Team Poland popłynęła swój najlepszy wyścig w tych mistrzostwach i finiszowała na 11. miejscu. Wiktoria niestety ponownie z tyłu (39.).

W regatach nadal prowadzi Dunka Anne-Marie Rindom. Podopieczna Piotra Wojewskiego powiększyła przewagę nad rywalkami, a seria finałowa przyniosła spore przetasowania za jej plecami. Słabo wczoraj pływały Josefin Olsson (Szwecja) i Julia Busselberg (Niemcy), które do tej pory zajmowały miejsca 2. i 3. Ich pozycje zajęły świetnie dysponowane Line Flem Hoest (Norwegia) i Vasileia Karachaliou (Grecja).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button