POLITYKAPOLSKA

“Recepta Dla Polski”. Lewica: stwórzmy koalicję za życiem

Konwencja programowa Lewicy o zdrowiu

Podczas swojego kongresu, liderzy Lewicy zaprezentowali “Receptę Dla Polski”.

Znalazły się na niej między innymi: obowiązkowe szczepienia, paszporty covidowe, zwiększenie nakładów na publiczną ochronę zdrowia i skokowy wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego.

– Zwracam się do Szymona Hołowni, do Władysława Kosiniaka-Kamysza i do Donalda Tuska: zróbcie ten najważniejszy pierwszy krok i poprzyjcie projekt Lewicy o obowiązkowych szczepieniach. Razem pokażmy naszym wyborcom, że mamy odwagę, poczucie odpowiedzialności i potrafimy współpracować w sprawach najważniejszych dla polskiej wspólnoty. – mówił Robert Biedroń. – Powiedzmy to jasno: obowiązkowe szczepienia to jedyna gwarancja bezpieczeństwa dla nas i dla naszych bliskich, to odpowiedzialność, to nadzieja – to życie. Tchórzliwość i brak działań rządu PiS to strach, to groźba choroby – to śmierć. Lewica jest za życiem. Dołączcie do nas. Zróbmy to razem! – apelował Biedroń.

W Polsce średnio co cztery minuty umiera jedna osoba. Z powodu zaniedbań i braku konkretnych rozwiązań na Covid zmarło już ponad sto tysięcy osób. Do tej pory rząd nie zaproponował żadnej ustawy, która mogłaby uratować życie tych i kolejnych osób.

– Oskarżam rząd Prawa i Sprawiedliwości o śmierć tych osób. O kapitulację w obliczu pandemii. W sprawie walki o ludzkie życie jesteście partią białej flagi, partią kapitulacji – mówił podczas konwencji Włodzimierz Czarzasty.

– Oskarżam rząd Prawa i Sprawiedliwości, że ponad życie kilkunastu tysięcy ludzi, stawia dobre samopoczucie kilkunastu posłów w Sejmie, którzy już dawno wzięli rozbrat z rozumem i wybrali życie w świecie własnych fantazji i obsesji – dodał i zapewniał: – Nie domagamy się rzeczy niemożliwych. Chcemy, aby w Polsce wprowadzono rozwiązania, które na Zachodzie są standardem, normalnością.

Podczas konwencji liderzy Lewicy mówili o tym, że Polakom trzeba przywrócić nadzieję.

– Jestem ojcem, jestem dziadkiem. Tak jak miliony Polaków żyje nie tylko dla siebie, ale i dla swoich najbliższych, dla swojej wnuczki. – mówił Włodzimierz Czarzasty, który wyraził pragnienie, aby żyła w świecie wolnym od zarazy, zarazy zabobonu, ignorancji i głupoty. Aby jej rówieśnicy i ich rodzice nie musieli martwić się jak związać koniec z końcem. Z czego zapłacić rachunek za gaz, czy prąd. Gdy ludzie prowadzą walkę strajkową, aby otrzymywać pensję, której wartość nie została zjedzona przez drożyznę. – diagnozował Czarzasty, który stwierdził: PiS-owcy mówili kilka lat temu Polska w ruinie. Dzisiaj Polska jest w rozpaczy. Polska w rozpaczy to rodziny opłakujące swoich bliskich. Polska w rozpaczy to ludzie załamujący ręce nad rachunkami. Polska w rozpaczy to każdy z nas, przerażony tym, co może przynieść nowy dzień – dodał Czarzasty.

Wtórował mu Robert Biedroń, który stwierdził, że Morawiecki i Kaczyński potrafią tylko bezradnie rozkładać ręce. Tak jakby setki umierających codziennie Polaków i Polek nic dla nich nie znaczyły. Takiego imposybilizmu ten kraj jeszcze nie widział! PiS to Partia – “nie da się” – diagnozował Biedroń.

Lewica nie zgadza się na to, by przechodzić do porządku dziennego nad tragicznymi statystykami. W Polsce na COVID zmarło już ponad 105 tysięcy osób.

– Nie zgadzam się na to, że codziennie umierają ludzie, którzy mogliby żyć. Jestem lekarką i chcę, żeby ratowano życie i zdrowie – mówiła lekarka Kaja Filaczyńska, która zwróciła uwagę, że ci którzy są na pierwszej linii frontu dostają błagalne prośby od dzieci chorych rodziców “uratujcie moja mamę, uratujcie mojego tatę”. Ja osobiście COVID przeszłam jak zwykłe przeziębienie dzięki temu, że się zaszczepiłam. Jestem lekarką i popieram obowiązek szczepień, bo szczepienia ratują życie – dodała Kaja Filaczyńska.

– Rząd jedyne co ma do zaoferowania, to przerzucenie odpowiedzialności na obywateli. Dziś rządzący mówią: “Polki i Polacy umierają, to umierają” – podsumowała działania PiSu posłanka Razem Marcelina Zawisza, która zaapelowała do władzy: Jeśli boicie się własnego cienia i boicie się bronić nas wszystkich przed śmiercią, to podajcie się do dymisji. bo my mamy odwagę, by ratować Polki i Polaków. Posłanka Marcelina Zawisza zaprezentowała Plan Lewicy na zatrzymanie pandemii:

 • OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA NA COVID-19

 • PASZPORT COVIDOWY PRZEPUSTKA DO NORMALNOŚCI

 • SZCZEPIENI BEZ LOCKDOWNU

 • Testy Dla Pracowników Oświaty, Ochrony Zdrowia i Innych Narażonych

– By zaopiekować się obywatelami trzeba odpowiedniego planu działania, programu wybiegającego w przyszłość. Dlatego każdej władzy powinno przyświecać motto “co masz zrobić jutro, zrób dziś”. Lewica jest ugrupowaniem przyszłości, łączy nas przyszłość. Dlatego już dziś prezentujemy plan na uzdrowienie ochrony zdrowia po wyjściu z pandemii – mówił poseł Lewicy Marek Rutka prezentując Receptę dla Polski Plan Lewicy na uzdrowienie ochrony zdrowia po wyjściu z pandemii:

 • BEZPŁATNE BADANIA POCOVIDOWE

 • KRÓTSZE KOLEJKI – 7,2% NA OCHRONĘ ZDROWIA

 • WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

 • MAX. 30 DNI OCZEKIWANIA DO LEKARZA SPECJALISTY

– PiS nie radzi sobie z walką z pandemią w samorządach. Tylko w Łodzi zanotowaliśmy trzy tysiące nadmiarowych zgonów z powodu pandemii. Trzy tysiące rodzin w Łodzi straciło swoich najbliższych – 30% więcej niz w latach przed pandemią. PiS zafundowało też chaos w edukacji – punktowała władzę Małgorzata Moskwa-Wodnicka – wiceprezydentka Łodzi, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, która wskazała kolejne punkty Recepty dla Polski:

 • WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 • SAMORZĄDOWA PROMOCJA SZCZEPIEŃ

 • BADANIA POCOVIDOWE

 • INWESTYCJE W NOWOCZESNY SPRZĘT MEDYCZNY

 • WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA SAMORZĄDÓW

Lewica wie, że nie tylko musimy zatrzymać pandemię, ale musimy zadbać o życie oraz zdrowie Polek i Polaków. Lewica jest gotowa wziąć za to odpowiedzialność. Lewica ma gotowe projekty ustaw. Wystarczy je wprowadzić w życie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button