FESTIWALE

Rawa Blues Festival nominowany do European Blues Awards. Można głosować

Rawa Blues Festival

Śląski festiwal znalazł się w gronie nominowanych do tegorocznych European Blues Awards.

Impreza powalczy o zwycięstwo z trzema innymi europejskimi festiwalami bluesowymi. Głosowanie internautów potrwa do 10 listopada.

Europejskie Nagrody Bluesowe przyznawane są od 1981 roku. O zwycięstwach w poszczególnych kategoriach nie decyduje żadne jury, lecz wyłącznie fani bluesa. Od sześciu lat plebiscyt organizowany jest w cyfrowej formie. To najstarszy i największy niezależny ranking bluesowy ogłaszany poza Stanami Zjednoczonymi.

W tym roku rywalizacja toczy się w dziesięciu kategoriach. Rawa Blues została nominowana w kategorii Best Event/Festival (czyli najlepsze wydarzenie/festiwal). Głosowanie zakończy się w sobotę w samo południe.

GŁOSOWANIE EUROPEAN BLUES AWARDS

Rawa Blues Festival jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie. Należy do grona laureatów prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive”, przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do „podtrzymania przy życiu” oraz „rozwoju muzyki i kultury bluesowej”.

Przez lata, na scenie katowickiego „Spodka” wystąpiły ikony gatunku, laureaci Grammy oraz Blues Music Awards, czyli bluesowych „Oscarów”, wśród nich: Junior Wells, Koko Taylor, Keb Mo, Robert Cray, Albert Lee i Marcia Ball.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button