POLSKA

Para Prezydencka przekazała biało-czerwone flagi

Setna rocznica odzyskania niepodległości Polski

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazali biało-czerwone flagi.

– Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada; aby się pod nimi zgromadzili i o godzinie 12.00 odśpiewali hymn narodowy – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazał flagi państwowe RP za pośrednictwem Poczty Polskiej do wszystkich samorządów oraz sołectw w Polsce.

Flagi trafią do wszystkich polskich samorządów – wojewódzkich, powiatowych i gminnych – a za pośrednictwem samorządów gminnych do sołectw na terenie danej gminy. Łącznie zostanie rozesłanych 43 500 przesyłek.

– Chcemy, aby w każdym z tych miejsc znalazła się biało-czerwona flaga – nasz symbol narodowy –mówił Prezydent. – To barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę, broniąc naszych granic. Dziś są one naszą dumą i radością, towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych wydarzeniach naszego życia i naszej historii – dodał.

Prezydent zaapelował, by wszyscy Polacy w najbliższą niedzielę, w święto odzyskania niepodległości Polski, wywiesili flagi państwowe i zgromadzili się pod nimi o godzinie 12.00, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

– Chciałbym, aby hymn Polski był śpiewany w każdym miejscu w Polsce – o to proszę – podkreślił Andrzej Duda.

W przygotowywanych przez Parę Prezydencką i wolontariuszy przesyłkach znajduje się, oprócz flagi, przesłanie od Prezydenta:

Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania nieodległości.
Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button