TRÓJMIASTO

Rasistowski atak w Gdańsku. Nożownicy poszukiwani

Trójmiasto

Szef Nadbałtyckiego Centrum Kultury Larry Ugwu został napadnięty w Gdańsku.

Dwóch rasistów zaatakowało pięściami i maczetą mężczyznę pochodzącego z Nigerii. Zniszczyli też jego samochód, przebili nożem koło, grożąc mu śmiercią.

Ugwu to muzyk i poeta, który od 40 lat żyje w Polsce. W obronie czarnoskórego Polaka stanął przechodzeń, który dostał w głowę od napastnika.

Gdańsk. Nożownik poszukiwany (fot. policja)

Jeżeli ich rozpoznajesz, powiadom policjantów

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu pracują nad sprawą dotyczącą kierowania gróźb bezprawnych wobec mężczyzny z powodu jego przynależności rasowej. Do przestępstwa doszło 28 kwietnia 2022 roku ok godz. 16:30 na ul. Elżbietańskiej w Gdańsku. Na skutek analizy zabezpieczonych zapisów z kamer monitoringów oraz zdjęć z telefonu pokrzywdzonego, publikujemy wizerunek dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym przestępstwem.

Gdańsk. Nożownik poszukiwany (fot. policja)

W ubiegły czwartek policjanci z komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie o kierowaniu gróźb bezprawnych wobec mężczyzny z powodu jego przynależności rasowej. Do zdarzenia doszło na ul. Elżbietańskiej w Gdańsku.

Gdańsk. Nożownik poszukiwany (fot. policja)

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, typują sprawców tego przestępstwa i dążą do zatrzymania tych osób. Podczas prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu oraz zdjęcia z telefonu pokrzywdzonego, które zarejestrowały wizerunki dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Gdańsk. Nożownik poszukiwany (fot. policja)

Osobnik w jasnej kurtce i spodniach moro zaatakował dużym nożem „wojskowym”, ok 40 centymetrowym.
Drugi był ubrany w czarną kurtkę, niebieskie jeansy, ciemne okulary.

Wszystkie osoby, które wiedzą, kim mogą być mężczyźni ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości, lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji na Śródmieściu. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 47 741-34 -22, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres komendant.kp2@gd.policja.gov.pl.

Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button