POLSKAŚWIAT

Ws. rakiety nad Polską. Ambasador Rosji w Polsce nie przyszedł do MSZ. Sikorski rozmawiał z Jensem Stoltenbergiem

Agresja Rosji na Ukrainę

Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiej Andriejew nie przybył dzisiaj do siedziby polskiego MSZ.

– Zastanawiamy się, czy wykonuje instrukcje MSZ w Moskwie i czy jest w stanie właściwie reprezentować w Warszawie interesy Rosji – powiedział rzecznik MSZ Paweł Wroński.

Oświadczenie MSZ

„Polska będzie domagała się od Federacji Rosyjskiej wyjaśnień w związku z kolejnym naruszeniem przestrzeni powietrznej kraju.

Przede wszystkim zaś wzywamy Federację Rosyjską do zaprzestania terrorystycznych ataków z powietrza na mieszkańców i terytorium Ukrainy oraz zakończenia wojny i zajęcia się wewnętrznymi problemami kraju.

Wyrażamy współczucie ofiarom rosyjskich bombardowań oraz ich bliskim.

Rzeczpospolita Polska potępia wszelkie formy terroryzmu i próby rewizji granic przy użyciu siły.”

Minister Radosław Sikorski rozmawiał z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem

Minister Sikorski poinformował Sekretarza Generalnego NATO o szczegółach naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjski pocisk manewrujący w dniu 24 marca br. oraz o uruchomionych w tym kontekście procedurach.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że jest to kolejny przypadek, kiedy działania Rosji, kontynuującej swoją nieuzasadnioną i brutalną agresję wobec Ukrainy, zagrażają także bezpieczeństwu państw członkowskich NATO. Omówiono także sposoby wzmocnienia bezpieczeństwa polskiej i sojuszniczej przestrzeni powietrznej.

Tematem rozmowy było również nadchodzące spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO, które będzie poświęcone przygotowaniom do szczytu NATO w Waszyngtonie w lipcu br.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button