MOTOSPORT

Rajd Dakar 2022 – 9. etap. Kolejne podium Marka i Michała Goczałów

44. Rajd Dakar

Piąte zwycięstwo Marka Goczała i Łukasza Łaskawca. Polacy rządzą klasą SSV!

  • Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec wygrywają już piąty odcinek specjalny Rajdu Dakar 2022
  • Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk znów meldują się na podium – tym razem na trzeciej pozycji
  • Odcinek specjalny na etapie wokół Wadi Ad Dawasir miał zaledwie 287 kilometrów długości

Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec nie mają sobie równych w tegorocznym Rajdzie Dakar. Polscy reprezentanci wygrali już piąty odcinek specjalny imprezy w kategorii SSV. Warto zaznaczyć, że w żadnej z głównych kategorii – motocykle, quady, samochody czy ciężarówki, żaden zawodnik ani żadna załoga nie była tak skuteczna i nie pokonywała tak często swoich rywali.

Na znakomitym trzecim miejscu, nieco ponad dwie minuty za swoim starszym bratem, do mety dojechał Michał Goczał ze swoim pilotem, Szymonem Gospodarczykiem. Załogi te na trzy etapy przed końcem rajdu zajmują odpowiednio trzecią oraz czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej kategorii SSV.

Rajd Dakar 2022. Michał Goczał / Szymon Gospodarczyk (fot. pras.)

– To był odcinek specjalny jakby skrojony pode mnie. Ciasny, kręty, techniczny, z dużą ilością kamieni i z wydmami. Bardzo lubię taką charakterystykę prób, gdzie jest co robić za kierownicą. To był na pewno jeden z najpiękniejszych odcinków tegorocznego Dakaru. Znów wygraliśmy – to jest fantastyczne uczucie – mówił Marek Goczał.

– Przez problemy z drugiego dnia nie możemy już raczej wygrać tego rajdu, więc chcemy chociaż wygrywać odcinki i pokazywać nasz potencjał. Chcę też pogratulować mojemu bratu, bo pojechał dzisiaj bardzo dobrze i wytrzymuje presję w walce o podium – zakończył zwycięzca etapu.

– Przede wszystkim chcę pogratulować mojemu bratu kolejnego wygranego odcinka. Chłopaki radzą sobie naprawdę znakomicie. To był kolejny świetny dzień na tegorocznym Dakarze. Znów obaj jesteśmy na mecie, bardzo się z tego cieszę – zaznaczał na mecie młodszy z braci Goczałów, Michał.

– To był krótki, ale też bardzo szybki odcinek specjalny. Najważniejsze jest to, że jesteśmy na mecie i dalej zajmujemy miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Jedziemy spokojnie, bezpiecznie, nie podejmujemy dużego ryzyka. Na każdy kolejny etap mamy swój plan i go realizujemy – podsumował trzeci kierowca klasyfikacji generalnej rajdu w kategorii SSV.

– Znowu Polacy wygrywają etap. Bardzo nas to cieszy. W kanionie jechaliśmy za kilkoma Kamazami, co zdecydowanie pogorszyło nam widoczność, ale jechaliśmy bardzo mądrze, bezpiecznie i co najważniejsze, jesteśmy na mecie! Teraz odpoczywamy, bo według zapowiedzi organizatora jutro czeka nas bardzo ciężki etap – mówił na mecie Szymon Gospodarczyk, pilot Michała Goczała.

12 stycznia na zawodników czeka etap z Wadi Ad Dawasir do miejscowości Bisha. Wydaje się, że to jedna z ostatnich okazji do ataku. Odcinek specjalny będzie miał długość 375 kilometrów. Równe długiej i wymagającej próby nie zobaczymy już do samego końca imprezy.

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button