MOTOSPORT

Rajd Dakar 2022 – 10. etap. Aron Domżała drugi

44. edycja Dakaru. Klasa SSV

Dziesiąty etap Rajdu Dakar 2022 był ostatnim tak długim i wymagającym sprawdzianem tegorocznego Dakaru.

  • Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk utrzymują znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy SSV

Za nami dziesiąty etap Rajdu Dakar 2022. Na trasie z Wadi Ad Dawasir do Bisha zlokalizowano odcinek specjalny o długości 375 kilometrów. Warto podkreślić, że był to ostatni tak długi etap w tegorocznym Rajdzie Dakar. Wiele załóg skupiło się dzisiaj przede wszystkim na tym, aby bezpiecznie dojechać do mety i nie zaprzepaścić szans na dobry wynik dwa dni przed końcem rajdu.

Rajd Dakar 2022. Michał Goczał / Szymon Gospodarczyk (fot. pras.)

Polskie załogi skutecznie realizowały swój plan na ten dzień. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk dojechali do mety na czwartym miejscu i utrzymali swoją trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem zajęli z kolei siódme miejsce. Straty obu polskich załóg do zwycięzców były niewielkie.

– Daliśmy dziś z siebie wszystko. Do pewnego momentu jechało nam się bardzo dobrze, ale wtedy niestety dojechaliśmy do jednej z załóg ciężarówek. Jechała bardzo szybko, trasa była dosyć ciasna, nie dało się jej wyprzedzić. Niestety byliśmy zmuszeni do tego, żeby jechać za nią w kurzu przez jakieś 80 kilometrów – mówił na mecie Marek Goczał.

Rajd Dakar 2022. Marek Goczał / Łukasz Łaskawiec (fot. pras.)

– W pewnym momencie dojechały do nas dwa, albo trzy Can-Amy i już do samego końca jechaliśmy razem w kurzu. Daliśmy z siebie wszystko, ale niestety nic więcej nie dało się wycisnąć z tego etapu – taki jest Dakar. Jutro walczymy dalej – podsumował starszy z braci Goczałów.

Szybki odcinek, nic nie byliśmy w stanie więcej zrobić. Źle ustawiliśmy samochód przed startem, mieliśmy zbyt duże ciśnienie w oponach, bo spodziewaliśmy się większej ilości kamieni na trasie. Na 60 kilometrze dogonił nas Luppi wyprzedził nas bez problemu. Później długo jechaliśmy w kurzu Jonesa. Dojechaliśmy jednak szczęśliwie do mety nie tracąc bardzo dobrego, 3 miejsca w generalce! – Michał Goczał

– To był kolejny bardzo trudny etap. Ciśnienie w naszych oponach nie pozwalało nam się dziś mocno rozpędzać, ale z drugiej strony byliśmy o wiele bardziej bezpieczni na wszystkich sekcjach z kamieniami. Szkoda, znów jechaliśmy wiele kilometrów w kurzu. Tak czy inaczej, to był dla nas świetny etap, jesteśmy zadowoleni – podkreślił pilot Michała Goczała, Szymon Gospodarczyk.

Rajd Dakar 2022. Michał Goczał / Szymon Gospodarczyk (fot. pras.)

Już jw czwartek odbędzie się przedostatni etap Rajdu Dakar 2022. Zawodnicy zmierzą się na pętli wokół miejscowości Bisha. Odcinek specjalny będzie miał długość 346 kilometrów. Według organizatora połowa odcinka będzie przebiegała po wydmach, a cały odcinek ma być bardzo techniczny.

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button