MOTOSPORT

Rajd Argentyny 2019. Kajetanowicz i Szczepaniak – kolejna runda WRC

Rajd Argentyny 2019

Już dziś rozpoczyna się rywalizacja w piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdzie Argentyny.

Przed zawodnikami osiemnaście odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi blisko 350 kilometrów. Warunki na trasach są bardzo trudne: po obfitych opadach deszczu drogi są rozmoczone, w wielu miejscach stoi woda i tworzą się potężne koleiny. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to wielce wymagający debiut w Ameryce Południowej dla Kajetana Kajetanowicza, który także po raz pierwszy pojedzie swoim nowym samochodem w rajdzie o nawierzchni szutrowej.

Kajetanowicz i Szczepaniak – Rajd Argentyny 2019 (fot. org.)

Rajd Argentyny to zawody wręcz legendarne, a rywalizacja w nich od zawsze gromadzi przy trasach setki tysięcy kibiców. Mimo niesprzyjającej pogody tłumy zjechały do Villa Carloz Paz, by jak co roku wspierać swoich idoli. Wśród załóg Polskę reprezentuje zespół LOTOS Rally Team, czyli trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka.

– To mój debiut w Rajdzie Argentyny. Panuje tu nieprawdopodobna i gorąca atmosfera tworzona przez kibiców, to dodaje skrzydeł. Po zapoznaniu wiem już, że odcinki są bardzo wymagające. Dodatkowo pogoda płata figla, droga jest rozmoknięta i ma już koleiny. Leży sporo kamieni, które czasami są bardzo duże, a będzie ich tylko więcej. Muszę być bardzo mocno skoncentrowany. Postaram się pojechać w miarę bezpiecznie, ale nawet jadąc na 80% nie można mieć pewności, że uda się dojechać do mety, bo to bardzo trudny rajd. Niemniej, bardzo się cieszę, że tu jesteśmy. Już na odcinku testowym widzieliśmy mnóstwo kibiców, sprawdziliśmy tam samochód podczas jednego, spokojnego przejazdu. Wszystko jest OK, cały zespół pracuje dobrze. Trzymajcie za nas kciuki! – mówi kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Pierwszy odcinek specjalny, miejska próba Villa Carlos Paz (1,90 km) rozegrana została osiem minut po północy czasu polskiego.

Kajetan i Maciek ukończyli OS 1 Villa Carlos Paz (1,9 km). Załoga LOTOS Rally Team była jedną z najszybszych na międzyczasie, później jednak straciła kilka sekund na bardzo śliskim rondzie, zatrzymując na chwilę samochód.

Na piątek organizator zaplanował siedem prób: OS 2/6 Las Bajadas – Villa del Dinque (16,65 km, start o godz. 13:08 i 19:51), OS 3/7 Amboy – Yacanto (29,85 km, godz. 13:55 i 20:38), OS 4/8 Santa Rosa – San Augustin (23,44 km, godz. 15:08 i 21:51) oraz OS 5 SSS Parque Tematico (6,04 km, godz. 17:03).
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button