WARSZAWA

Rafał Trzaskowski apeluje: pomóżmy kotom przetrwać mrozy

Warszawskie koty

Koty wolno żyjące w naturalny sposób zapobiegają występowaniu gryzoni w budynkach.

Schronieniem dla kotów w jesienno-zimowym okresie są piwnice. Warszawa prosi mieszkańców o pomoc zwierzętom w przetrwaniu mrozów.

Prezydent m.st Warszawy apeluje do zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich warszawiaków, by umożliwili zwierzętom całoroczny, swobodny dostęp do pomieszczeń piwnicznych. – Odrobina dobrej woli każdego z nas może odmienić ich los. Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia np. w nieużywanym, wydzielonym pomieszczeniu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Miasto troszczy się o koty wolno żyjące przez cały rok – dokarmia, finansuje ich leczenie, a także udziela dotacji organizacjom pozarządowym na ochronę zwierząt. Szacuje się, że w stolicy żyje ponad 30 tys. kotów. W dwóch ostatnich sezonach Warszawa zakupiła blisko 220,7 tys. kg karmy suchej i mokrej, którą przekazała dzielnicom i społecznym opiekunom dzikich kotów.

Zgodnie ze Światową Deklaracją Praw Zwierząt wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji. Polska ustawa O ochronie zwierząt nakazuje humanitarnie traktować wszystkie ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Więcej o kotach wolno żyjących w ekosystemie miasta stołecznego Warszawy można przeczytać tutaj a także na zielona.um.warszawa.pl.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button