INNETENISTRÓJMIASTO

Rafael Nadal właścicielem katamaranu Sunreef Yachts z gdańskiej stoczni [ZDJĘCIA]

Rafael Nadal w Polsce

Jeden z najlepszych tenisistów na świecie, Rafael Nadal zamówił katamaran 80 Sunreef Power w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts.

W pełni spersonalizowany jacht motorowy zostanie oddany właścicielowi w 2020 roku.

Rafael Nadal to jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii. Urodził się 3 czerwca 1986 roku w hiszpańskiej miejscowości Manacor. W ciągu kilkunastoletniej kariery wygrał 82 turnieje, w tym 18 wielkoszlemowych, jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim – indywidualnie (2008) i w deblu (2016). Zarobił na korcie ponad 110 mln. dolarów, w tym roku ponad 7 mln. „zielonych”.

Francis Lapp to francuski biznesmen, który w 2002 roku założył w Gdańsku stocznię Sunreef Yachts. Stocznia w ciągu kilkunastu lat stała się światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu “custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp.

Obaj panowie spotkali na drodze biznesowej. Nadal zamówił bowiem najnowszy model jachtu motorowego produkowanego przez stocznię – 80 Sunreef Power, który będzie miał swoją premierę we wrześniu tego roku na targach Cannes Yachting Festival.

„Pochodzę z wyspy i kocham być blisko wody. Za każdym razem kiedy wracam do domu na Majorce staram się znaleźć chwilę i spędzić czas na jachcie. Cieszy mnie, że dołączam na pokład rodziny Sunreef Yachts. Pragnę podziękować Francisowi Lappowi za to, że sprawił, że to wszystko się dzieje” – powiedział Rafael Nadal.

„Do zakupu najnowszego modelu jachtu motorowego zainspirował go zarówno wakacyjny czarter na jednej z jednostek gdańskiej stoczni jak i wielokrotne wizyty na pokładzie katamaranów Sunreef Yachts” – informuje gdańska stocznia.

80 Sunreef Power (fot. www.sunreef-yachts.com)

80 Sunreef Power to uniwersalny i nowoczesny jacht, stworzony do dalekomorskich podróży, łączy w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską. Ma niespełna 24 metry długości, 12 metrów szerokości, zanurzenie – 1,7 metra.

80 Sunreef Power (fot. www.sunreef-yachts.com)

Obszerny garaż i platforma rufowa pozwalają z łatwością transportować i wodować ponton, jet ski oraz liczne akcesoria do sportów wodnych. Taras dziobowy jachtu rozciąga się na całą szerokość jednostki, tworząc przestronną strefę relaksu.

80 Sunreef Power (fot. www.sunreef-yachts.com)

Kabina właścicielska zajmuje część dziobową pokładu głównego. Prócz dużego łóżka z widokiem na taras, przestrzeń jej wypełnia garderoba, biurko i łazienka.

80 Sunreef Power (fot. www.sunreef-yachts.com)

Salon otwiera się szeroko na rufę, łącząc się z kokpitem, wyposażonym w komfortowe siedziska i bar.

80 Sunreef Power (fot. www.sunreef-yachts.com)

Jachty motorowe Sunreef Power kosztują kilka milionów euro, przykładowo model 70 Sunreef Power Skylark z 2012 roku jest w sprzedaży za 2 350 000 euro. Można wnioskować, że jacht zamówiony przez Rafaela Nadala jest wart więcej.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button