PZT Polish Tour we Wrocławiu. Czołowi zawodnicy w ćwierćfinale

PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski

Większość rozstawionych zawodników awansowało do ćwierćfinałów turnieju PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski, rozgrywanego na kortach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

We wtorek swoje mecze wygrali faworyci m.in. Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Magdalena Fręch, czy Maja Chwalińska.

Kamil Majchrzak (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Pewne zwycięstwo odniósł rozstawiony z numerem pierwszym Kamil Majchrzak. Piotrkowianin w swoim drugim meczu po przerwie wygrał z 17-letnim Aleksandrem Orlikowskim 6:1, 6:2. W środowym ćwierćfinale spotka się z turniejową „siódemką” Wojciechem Markiem.

Prawdziwy come back w meczu z Kamilem Gajewskim zaliczył Daniel Michalski. Reprezentant warszawskiej „Mery” po wygraniu pierwszego seta 6:4, w drugiej partii bardzo szybko przegrał cztery kolejne gemy. Kiedy wszyscy kibice szykowali się już na trzeci set – Michalski niespodziewanie odwrócił losy pojedynku i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4.

– Cieszę się, że wygrałem, ale z pewnością nie był to mój najlepszy mecz. W drugim secie bardzo szybko zrobiło się 0:4, choć na całe szczęście równie szybko udało mi się wrócić do stanu 4:4 i wtedy już wiedziałem, że mecz będzie mój – skomentował po spotkaniu Michalski.

W środowej ¼ finału wrocławskiego turnieju dojdzie do trzeciego z rzędu pojedynku mistrza z wicemistrzem Polski. Oprócz wymienionego wcześniej Michalskiego, swoje spotkanie wygrał również Paweł Ciaś. – Chciałbym zagrać lepiej niż w Szczecinie i na pewno wyjdę do tego meczu z bardziej bojowym i agresywnym nastawieniem – zapowiedział przed środowym rewanżem rozstawiony z numerem trzecim Michalski.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią: Kacper Żuk (szesnasta wygrana z rzędu), Michał Dembek, Jan Zieliński oraz Maciej Rajski, który w meczu z Mateuszem Terczyńskim nie stracił nawet jednego gema.

W turnieju kobiet – za wyjątkiem Julii Oczachowskiej – wszystkie rozstawione tenisistki stanęły na wysokości zadania. Turniejowa „siódemka” dość niespodziewanie uległa 19-letniej Aleksandrze Jeleń 4:6, 4:6.

Faworytki turnieju nie miały dziś większych problemów. Magdalena Fręch, Maja Chwalińska, Anastazja Szoszyna, Martyna Kubka i Paula Kania-Choduń odniosły zwycięstwa po jednostronnych meczach, a żadna z nich nie straciła we wtorek więcej niż dwóch gemów.

W najlepszej ósemce turnieju zagra także Stefania Rogozińska-Dzik, która we wtorek obchodziła dziewiętnaste urodziny. Solenizantka wygrała w dwóch setach (6:3, 6:4) z 15-letnią Zuzanną Pawlikowską i w ćwierćfinale spróbuje zrewanżować się Martynie Kubce za wysoką porażkę ze Szczecina.

– Bardzo się cieszę z dzisiejszej, urodzinowej wygranej. Jutro czeka mnie rewanż z Martyną. W tamtym spotkaniu zaprezentowałam się słabo, można wręcz powiedzieć, że nie było mnie na korcie. Teraz jestem dużo lepiej przygotowana i w środę zamierzam powalczyć o zwycięstwo – powiedziała zawodniczka z Warszawy.

Stawkę ćwierćfinalistek uzupełnia Weronika Falkowska.