PIŁKA NOŻNA

PZPN przedłużył umowę. Piłkarska reprezentacja Polski zostaje na PGE Narodowym

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012+ umowę na wynajem stadionu PGE Narodowego

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył umowę na wynajem stadionu PGE Narodowego.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej wszystkie mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata do 2024 roku będzie rozgrywać w Warszawie.

– Umowa ta została przedłużona na okres czterech lat (tj. na okres dwóch lat z automatycznym przedłużeniem o kolejne dwa lata) i obowiązuje aż do spotkań eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2024 roku. Operator PGE Narodowego odpowiada za całościowe przygotowanie stadionu do meczów – powiedział Włodzimierz Dola, prezes Spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Na PGE Narodowym zostaną rozegrane spotkania eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku, mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku oraz finały Pucharu Polski.

– Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze po prostu lubią grać. To miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy – mówił Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Na PGE Narodowym polska reprezentacja trzykrotnie wywalczyła awans do międzynarodowych turniejów. Od marca 2014 roku, od meczu ze Szkocją, drużyna narodowa nie przegrała tu żadnego meczu.

Biało-czerwoni rozegrali dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań, odniosła 17 zwycięstw, 8 razy remisowała i dwa razy przegrała. Bilans bramkowy to 63:22 na korzyść naszej kadry. Liczba kibiców, która dotąd – od 2012 roku – obejrzała spotkania biało-czerwonych na trybunach PGE Narodowego oscyluje wokół 1 400 000 osób. Średnia frekwencja na każdym meczu to ponad 50 tys. kibiców.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button