LEKKOATLETYKA

97. PZLA Mistrzostwa Polski w Poznaniu. Jakie padną wyniki?

Poznań

Już 24 czerwca na poznańskim obiekcie mogą paść znakomite wyniki.

Stadion POSiR przy ul. Warmińskiej został dobrze przygotowany do zawodów, a uczestnicy 97. PZLA Mistrzostw Polski potwierdzają rosnącą formę. O tym, czego kibice mogą spodziewać się w najbliższych dniach zawodnicy i organizatorzy opowiadali podczas konferencji prasowej.

– Wielu Polaków znajduje się bardzo wysoko na tegorocznych światowych listach wyników – zauważył wiceprezes PZLA Tadeusz Osik. – Jestem przekonany, że zawody będą na najwyższym poziomie.

97. PZLA Mistrzostwa Polski odbywają się w roku setnej rocznicy powołania Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Fakt doskonałego przygotowania stadionu potwierdzili obecni na konferencji zawodnicy – Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Adrianna Szóstak oraz Robert Bryliński, którzy mieli okazję startować na Golęcinie niecałe dwa tygodnie temu podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Cała trójka wielkopolskich lekkoatletów przyznała, że dodatkowym bodźcem do osiągania dobrych wyników na będzie obecność na stadionie najbliższych.

Na konferencji gościł również lekkoatleta spoza Wielkopolski. Marcin Krukowski startujący w barwach Warszawianki Warszawa zapowiedział, że fantastyczny rekord Polski sprzed kilku dni w fińskim Turku (89.55) to nie jest jego ostatnie słowo.

Na dobre wyniki poznańskich lekkoatletów liczy dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk. Kwalifikację olimpijską do Tokio podczas 97.PZLA Mistrzostw Polski może zdobyć pięcioro zawodników z naszego miasta.

– Po moich ostatnich startach widać dużą progresję. Myślę, że w czwartek i piątek wyniki powinny być jeszcze lepsze – zapowiedziała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, a Adrianna Szóstak obiecała, że będzie walczyć o pokonanie bariery 14 metrów w swoim czwartkowym starcie w finale trójskoku kobiet.

97. PZLA Mistrzostwa Polski będą odbywać się w Poznaniu od 24 do 26 czerwca.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button