REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

Puchar Świata w skokach. Para Prezydencka w Wiśle. Klasyfikacja Pucharu Narodów. Dekoracja [ZDJĘCIA]

Puchar Świata w Wiśle 2018

– To było absolutnie zasłużone zwycięstwo – powiedział Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką kibicował zawodnikom w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Polacy, w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, wygrali konkurs drużynowy.

Prezydent, który dopingował zawodników z trybuny honorowej skoczni w Wiśle-Malince, po zakończeniu rywalizacji pogratulował trzem najlepszym zespołom.

– Dzisiaj świetnie chłopcy wypadli. I trzeba powiedzieć jasno: to było absolutnie zasłużone zwycięstwo. Prowadzili prawie przez cały konkurs. Wspaniały skok Kamila Stocha na zakończenie, który dał nam zwycięstwo – chwalił biało-czerwonych Prezydent, podkreślając, świetną postawę całej drużyny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pierwsze selfie z podium💪🤗🏆 Kto będzie jutro kibicował?😋 @kamilstochofficial @szyybki @piotr_zyla_official #dk #teampoland #worldcup #wisla #1stplace🏆

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)


– Wręczając dziś laur zwycięstwa powiedziałem, że jestem im ogromnie wdzięczny, że w roku 100-lecia niepodległości sezon skoków narciarskich rozpoczęli w tak niebywały i wspaniały dla nas sposób. I bardzo, bardzo im nie tylko gratuluję, ale i dziękuję – mówił Prezydent w TVP. – Wspaniale – cieszył się Andrzej Duda.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Miejsce Kraj Punkty
1. Polska 400
2. Niemcy 350
3. Austria 300
4. Japonia 250
5. Szwajcaria 200
6. Rosja 150
7. Słowenia 100
8. Czechy 50

(własne, KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button