SKOKI NARCIARSKIE

Puchar Świata Sapporo 2020. Kubacki trzeci! Żyła w TOP 10

Skoki narciarskie

W konkursie indywidualnym FIS Pucharu Świata w Sapporo Dawid Kubacki (136/126 m) zdobył trzecie miejsce!

Zawodnik Wisła Zakopane po raz dziesiąty z rzędu stanął na podium.

Po niezwykle udanym dla biało-czerwonych niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem tylko Piotr Żyła zaprezentował się udanie na Okurayamie. Zawodnik klubu WSS Wisła – jak zwykle jeden skok miał bardzo dobry, drugi przeciętny – skoczył na 132,5 oraz 123,5 metra, zajmując 9. pozycję.

Wygrał zawodnik gospodarzy Yukiya Sato (137,5/138,5 m). Drugi był Austriak Stefan Kraft (138/125 m).

Dramat przeżył Ryoyu Kobayashi. Japończyk po pierwszej serii wylądował aż na 141,5 metr i prowadził po tej rundzie. Kilkanaście minut później uzyskał tylko 110 m i zajął 16. pozycję.

Niestety, Kamil Stoch jak przypuszczaliśmy słabo wypadł w tych zawodach. Ostatecznie znalazł się na 23. miejscu (130/115,5 m).
W Zakopanem miał wiele szczęścia, że był na podium (pierwszy). Ten sezon nie należy do jego udanych. Czyżby trzykrotny mistrz olimpijski wypalił się?

Dziwi fakt, że trener Michal Doleżal zamiast kazać Stochowi i innym słabszym skoczkom zostać w Polsce i trenować to zabiera ich na PŚ. Mogą próbować swoich sił w innych zawodach w skokach narciarskich.

Pozostałe miejsca podopiecznych Michała Doleżala:

41. Aleksander Zniszczoł 109
45. Andrzej Stękała 98
46. Klemens Murańka98,5

Stefan Kraft został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi jest Niemiec Karl Geiger. Zaś Dawid Kubacki wskoczył na ostatnie miejsce na podium.