ZIMOWE

Puchar IBU w Dusznikach-Zdroju. Skład reprezentacji Polski

Biathlon

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu IBU, które w sobotę i niedzielę gościć będą w Dusznikach-Zdroju.

Pierwszoplanową postacią w tym gronie jest Magdalena Gwizdoń.

Jedyna Polka, która wygrała – i to dwukrotnie – zawody Pucharu Świata po problemach zdrowotnych na początku sezonu, dochodzi do coraz lepszej dyspozycji. Dowodem występ w sprincie podczas mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju. Gwizdoń odniosła wówczas cenne zwycięstwo nad młodszymi koleżankami. To właśnie na tym dystansie i na tym obiekcie przyjdzie jej walczyć kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Aktualnie 39-latka zajmuje w niej 27. miejsce.

Skład reprezentacji Polski na Puchar IBU w Dusznikach-Zdroju (fot. pras.)

Obok Gwizdoń w Dusznikach-Zdroju zobaczymy również dwie pozostałe Polki, które zdołały już wywalczyć punkty do klasyfikacji drugiego najważniejszego cyklu w światowym biathlonie. Anna Mąka z dorobkiem 22 punktów jest w nim na 64. miejscu, Kamila Cichoń dzięki niezłemu występowi w supersprincie i pierwszych punktach w karierze jest klasyfikowana na 78. pozycji.

Luka w kalendarzu imprez juniorskich pozwoli na start w Dusznikach-Zdroju licznemu gronu młodszych zawodniczek. Będą w nim wyróżniające się zarówno w grudniowych Pucharach IBU Juniorów, jak i ubiegłotygodniowych zawodach „Celuj w Igrzyska” Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Daria Gembicka oraz Patrycja Stanek.

Równie młoda ekipa będzie reprezentować nas w rywalizacji mężczyzn. Spośród ośmiu zawodników zgłoszonych do startu jest tylko trzech seniorów: Mateusz Janik, Tomasz Zięba oraz Tomasz Jakieła. Pozostali, a więc Tadeusz Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos, Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa oraz Wojciech Filip to wciąż jeszcze juniorzy.

Do startu w Dusznikach-Zdroju zgłoszono 169 biathlonistów oraz 156 biathlonistek reprezentujących 37 krajowych federacji. W programie zawodów znalazły się dwa biegi sprinterskie, które rozegrane zostaną 12 i 13 stycznia. W dniach poprzedzających rywalizację na obiekcie odbędą się treningi z udziałem zgłoszonych reprezentacji. Wstęp na obiekt będzie darmowy.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button