WODNY

PŚ w klasie WingFoil. Karolina Kluszczyńska brązową medalistką w Brazylii i trzecią zawodniczką na świecie

WingFoil Racing

Karolina Kluszczyńska brązową medalistką Pucharu Świata w klasie WingFoil i trzecią zawodniczką na świecie w tegorocznym cyklu WingFoil Racing.

W miniony weekend w Brazylii odbył się ostatni pucharowy przystanek w klasie WingFoil. Od początku roku zawodnicy przemierzali świat wzdłuż i wrzesz, ścigając się w Abu Dhabi, nad jeziorem Gardą we Włoszech, w szwajcarskiej Silvaplanie, na Sardynii i wreszcie w finałowym starcie w Brazylii. Polka po pięciu startach została brązową medalistką całego tegorocznego cyklu.

Ostatnie regaty w 2023 roku były najbardziej wymagające ze względu na silny wiatr, który utrzymywał się przez 4 dni rywalizacji.

Polka o pozycję medalową walczyła z 8. miejsca. Karolina Kluszczyńska wygrała wyścig ćwierćfinałowy i półfinałowy i tym samym zameldowała się w ścisłej finałowej czwórce. Puchar Świata w Brazylii wygrała Hiszpanka Nia Suardiaz, a srebro zdobyła Czeszka Paula Novotna.

W regatach wziął również udział Piotr Wysocki, który zakończył rywalizację na 13. pozycji w srebrnej grupie. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mathias Ghio – tym samym wygrywając cały cykl WingFoil Racing 2023. Drugie miejsce zajął Włoch Francesco Cappuzzo, zaś trzecie Wenezuelczyk Jose Estredo Perez.