BIAŁYSTOK

Przyjechał ciągnikiem do sklepu po skrzynkę piwa. Traktorzysta był pijany

Podlaskie

Policjanci z Suwałk zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę.

51-latek, mając blisko dwa promile, przyjechał do sklepu po skrzynkę piwa. Jak się okazało, kierowca nie posiadał też uprawnień do kierowania, natomiast jego ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci z Suwałk (woj. podlaskie), 9 listopada rano, zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę. Mężczyzna podjechał ciągnikiem pod jeden ze sklepów spożywczych w gminie Suwałki, a następnie wysiadł z niego i poszedł na zakupy.

Wygląd i zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być po alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek prowadził traktor mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Mało tego w sklepie chciał kupić jeszcze skrzynkę piwa. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania, natomiast jego ciągnik nie posiada aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button