RÓŻNOŚCI

Przygoda z Runmageddon Adventure. Ekstremalny bieg z przeszkodami wraca

Runmageddon

Runmageddon Adventure realizuje najbardziej odważne marzenia i serwuje wyzwania dla łowców przygód.

Spływ rwącą rzeką w słoweńskich górach, wspólny wyjazd na bieg alpejski czy rodzinny wypad do Jury Krakowsko-Częstochowskiej to tylko niektóre propozycje organizatora niecodziennych wypraw.

Runmageddon Adventure to nowy projekt wywodzący się od organizatora najpopularniejszego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. To propozycja dla ludzi aktywnych, szukających inspiracji i marzących o prawdziwej przygodzie. Jak mówi dyrektor projektu, emerytowany oficer Wojsk Specjalnych, Marcin Szymański

– Doświadczenia zdobyte podczas eventów Runmageddonu Global pozwoliło nam zrozumieć lepiej potrzeby ludzi aktywnych. Na bazie tej wiedzy tworzymy wyprawy pod nazwą Runmageddon Adventure – Łowcy Przygód. Chcemy inspirować do podejmowania nowych wyzwań, poznawania świata i samego siebie. Dlatego w naszej ofercie znajdą się zarówno świetne eventy biegowo-sportowe, nieoczywiste wydarzenia survivalowe, ale także wyprawy dla całych rodzin. Nowy projekt wychodzi poza ramy tego, co znane i oczywiste. Serwując niecodzienne przeżycia i wyzwania, chce wzmacniać postawę ludzi i wzbudzać w nich ciekawość świata. Runmageddon Adventure opiera się na trzech głównych filarach.

Pierwszy z nich to organizowanie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w urzekających i niekiedy mało dostępnych miejscach, a także popularyzowanie ekscytujących dyscyplin takich jak: kajakarstwo górskie, wspinaczka wysokogórska, biegi narciarskie, trekking. Najbliższy event Runmageddon Adventure Wild Water Challenge Słowenia zaplanowany jest już na 20-26 lipca 2020 roku. Pozwoli on poznać piękno Słowenii z perspektywy rzecznej wyprawy i nauczyć się pływać kajakiem w rwącej rzece kanionu Soca. W sierpniu tego roku organizator przygotował też coś specjalnie dla rodzin. W dniach 15-22.08 br. zaprasza dzieci i rodziców do przeżycia pełnego wyzwań i sportu Jurajskiego Tygodnia. W sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaproponuje udział w różnych aktywnościach, począwszy od biegania poprzez kolarstwo i kajakarstwo. Najmłodszych zaprosi do udziału w animacjach i zabawach, dzięki którym połkną bakcyla wspinaczki skalnej oraz pokochają piesze i rowerowe wycieczki.

Drugi filar działalności to organizacja wyjazdów na interesujące imprezy sportowe. Aktualnie, Organizator zbiera chętnych do udziału „Julian Alps Trail Run” w emocjonującym biegu górskim w Słowenii. Osoby, które zdecydują się skorzystać z tej oferty, wystartują w górskim biegu, a także będą mogły wziąć udział w dodatkowych aktywnościach. Razem z Runmageddon Adventure wykorzystają czas tam spędzony maksymalnie. Poznają jego piękno, wspinając się na szczyty i pokonując liczne rowerowe trasy.

Trzecim obszarem podjętym przez organizatora Runmageddonu Adventure jest rozwój osobisty. Od początku istnienia marki jej hasło „Siła i charakter” podkreśla ważność nie tylko sprawności ciała, ale także tego, co ma się w głowie.

– Do społeczności Runmageddończyków należą bardzo ciekawe i inspirujące osoby, o których można by wiele godzin opowiadać i, których przez wiele godzin można by słuchać. Dlatego też chcemy dać im możliwość poznania się i podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniami w nieco survivalowych warunkach. Wierzymy, że czas spędzony z wartościowymi, ciekawymi świata i siebie osobami pozwoli zdobywać nowe psychospołeczne umiejętności i tym samym zadbać o w Chacie Socjologa w polskich Bieszczadach. Podczas tego weekendu w godzinach porannych uczestnicy będą przemierzać bezkres bieszczadzkich gór, by w godzinach popołudniowych wziąć udział w sesjach motywacyjno-coachingowych.

Runmageddon Adventure to zaproszenie na podjęcia przygody dla każdego.

Runmageddon (fot. org.)

Pełnowymiarowy Runmageddon wraca prosto do Areny Gliwice

W sobotę 11 lipca br. w Arenie Gliwice odbędzie się ekstremalny bieg z przeszkodami Runmageddon. Dzieci, dorośli i całe rodziny będą mogły stanąć twarzą w twarz z niecodziennym wyzwaniem i przeżyć emocjonującą przygodę z Runmageddonem. Wydarzenie w Arenie Gliwice będzie pierwszym po zniesieniu lockdownu eventem, w którym uczestnicy będą mogli wybrać jedną z 5 formuł.

Runmageddon Arena Gliwice będzie wspaniałą okazją na przeżycie przygody zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i całych rodzin. W końcu, po czterech miesiącach fani ekstremalnych doznań, zarówno Ci mali jak i duzi będą mogli sprawdzić się na przeszkodach i runmageddonowej trasie. Tęskniące za prawdziwą sportową zabawą dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły przebiec kilometr najeżony wymyślnymi przeszkodami. Młodzież od 16 roku życia (za potwierdzenie opiekuna) i dorośli będą mogli wybrać czy chcą zmierzyć się z najkrótszym dystansem trzech kilometrów z 15 utrudnieniami (formuła Intro), czy wolą nieco większe wyzwanie, jakim będzie Rekrut, czyli 6 kilometrów z 30 przeszkodami. Co więcej, zwolennicy dłuższego dystansu będą mogli zdecydować się na start za dnia lub nocy. Na rodziny czekać będzie formuła Family-2 kilometry wyjątkowej, błotnej zabawy z 15 ekscytującymi przeszkodami.

Runmageddon Arena Gliwice rozpocznie się w sobotę 11 lipca o godzinie 7:00 startem serii Elite (dla zawodowych biegaczy ocr) formuły Rekrut. Następnie w godzinach 8:10-13:30 z ekstremalnym wyzwaniem Rekruta zmierzą się uczestnicy serii Open, w której nie liczy się czas, a dobra zabawa. Między 15:30 a 15:45 zaplanowane są starty formuły Intro. Dzieci na ekstremalne trasy wybiegną w godzinach 10:20-13:20, a rodziny 17:00-18:45.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną organizator wprowadził następujące zmiany w organizacji eventu. Przed wejściem na teren Areny Gliwice każdy uczestnik jest zobowiązany do poddania się pomiarowi temperatury ciała oraz wypełnienia ankiety odnośnie COVID19 przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów. Do momentu startu powinien przebywać w masce i rękawiczkach. Wejście na teren obiektu będzie możliwe tylko przez Biuro Zawodów, które będzie usytuowane w Arena Gliwice-wejście A, od ulicy Akademickiej 50. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Chętni, którzy chcieliby zapisać się do udziału w biegu, mogą to zrobić do piątku 10 lipca poprzez stronę www lub też w sobotę na miejscu w Biurze Zawodów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button