POLSKA

Przełom w aferze! Maile Dworczyka są prawdziwe. Prokuratura wszczęła śledztwo

Przełom w sprawie afery mailowej Dworczyka

Posłowie Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej: Cezary Tomczyk i Adam Szłapka poinformowali o kolejnych ustaleniach dot. afery mailowej Dworczyka.

Maile Dworczyka ujawniają prawdziwy obraz państwa zarządzanego przez Kaczyńskiego i ludzi PiS-u. Prokuratura po analizie materiału dowodowego – maile są jedynym dowodem – uznała, że jest on na tyle wiarygodny, że należy wszcząć w tej sprawie śledztwo.

– Maile to jest obraz katastrofy. Pokazują, jak Morawiecki razem z Dworczykiem, doradcami premiera zarządzają państwem poprzez maile. Te maile zostały pokazane w sieci, ale do tej pory państwo polskie nie uznawało tego jako element, którym warto się zająć. Premier Morawiecki i cała rzesza ministrów zaprzeczała treściom, które się znajdowały w tych mailach


Teraz decyzja prokuratury jest przełomem. Pierwszy raz państwo polskie przyznaje w oficjalnym piśmie i oficjalnym postępowaniu, że sprawa maili Dworczyka jest potwierdzona, poważna i uznana przez państwo polskie – powiedział Cezary Tomczyk.

Wg warszawskiej prokuratury doszło do ujawnienia tajemnic państwowych, w tym chronionych najwyższą klauzulą „ściśle tajne”.


– Prawda jest taka, że prokuratura nie mogła już dłużej czekać pod naporem argumentów, które zostały przedstawione w zawiadomieniach – dodał poseł.

„Maile Dworczyka to jest gigantyczna afera. To jest afera Mateusza Morawieckiego, to jest afera całego PiS-u, afera Jarosława Kaczyńskiego.

Metoda zarządzania państwem przez Jarosława Kaczyńskiego jest skrajnie nietransparentna. To chęć uczynienia takiego państwa, w którym wszystko, co jest domeną publiczną, jest szczelnie zakryte grubą kotarą milczenia, za którą opinia publiczna nie może zajrzeć. Michał Dworczyk przez swoją niefrasobliwość, nieodpowiedzialność, głupotę groźną także dla państwa, odsłonił tę kurtyn.

My ujrzeliśmy tylko niewielki fragment tego jak działa państwo PiS. Ale to, co ujrzeliśmy, okazało się obrazem przerażającym” – powiedział Adam Szłapka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button