OPOLE

Przejechał przez przejazd kolejowy i dachował. Był kompletnie pijany

Opolskie

Kierowca seata przejechał przez przejazd kolejowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu, gdzie pojazd dachował.

Jak wynika z ustaleń policjantów, samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Na dodatek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa 34-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

16 lutego br., około godziny 19.00, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Staniszcze Małe (woj. opolskie). Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 34-letni kierowca seata przejechał przez przejazd kolejowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych policjanci ustalili, że 34-latek ma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, podczas obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za spowodowanie zdarzenia drogowego wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do strzeleckiego sądu

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button