MUZYKA

Projekt „Spacer po Warszawie”. Robert Cichy i Natalia Nykiel – ich uliczny „Rozbrat”

Muzyka polska

Natalia Nykiel, autorka i wykonawczyni utworu oraz Robert Cichy, kompozytor i producent, odsłaniają nowy singiel z projektu „Spacer po Warszawie”.

Po wcześniejszych singlach takich jak „Nowolipki” w wykonaniu Ani Dąbrowskiej, „Grzybowska” w wykonaniu Magdy Dubrowskiej oraz „Miodowa” w wykonaniu Baranovskiego, teraz przyszedł czas na ulicę „Rozbrat”.

To piosenka o zakochanej kamienicy, która czeka na swojego lokatora… Ta ulica kojarzy mi się z wieczorami nad Wisłą i najpiękniejszą wiosną. Ale i z tym jak szybko ten okres wybuchu zieleni i kwiatów przemija i w mgnieniu oka wszystko potrafi się zmienić.

Natalia Nykiel o utworze: „Rozbrat”

„Charakter singla podkreślają partie instrumentalne wykonane na mandolele i gitarze dobro przez Roberta Cichego, skrzypcach przez Mateusza Smoczyńskiego, kontrabasie przez Wojciecha Pulcyna i perkusji przez Huberta Gasiula”

Natalia Nykiel (fot. M. Gąska)

„Spacer po Warszawie” to projekt muzyczny stworzony we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Robertem Cichym oraz zaproszonymi artystami. Album składa się z dziesięciu utworów, które zostały napisane i wykonane przez wybitnych artystów takich jak Ania Dąbrowska, Robert Gawliński, Natalia Nykiel, Baranovski, Kev Fox, Piotr Zioła, Karolina Czarnecka, Barbara Wrońska, Magda Dubrowska i Ugorna. Każdy z utworów nosi nazwę jednej ze stołecznych ulic, tworząc tym samym wyjątkową trasę spaceru po Warszawie.

Premiera albumu zaplanowana jest na 12 lipca br.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button