POLSKA

Projekt budżetu na rok 2021. Kolejne dwa miliardy złotych dla TVP i Polskiego Radia

Projekt budżetu na rok 2021

PiS po raz drugi chce „nakarmić” naszymi pieniędzmi „rządowe media”.

Tym razem, by uniknąć podpisywania ustawy medialnej (by prezydent nie mógł odmówić jego podpisania), rząd w projekcie budżetu na rok 2021 zapisał rekompensatę w wysokości do 1,95 mld zł dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Sejmowa komisja finansów publicznych zaopiniowała, by przekazać publicznym „mediom” tę ogromną kwotę.

Politycy opozycji już domagają się przekazanie tych pieniędzy na ochronę zdrowia.

– Żądamy, by 2 mld zł były przeznaczone na leczenie ludzi chorych na Covid. Nie ma mediów publicznych, są PiSowskie. Jeśli PiS chce utrzymywać własną TV, niech wyłożą pieniądze z własnych dotacji, które mają jako partia polityczna.

Rząd w dalszym ciągu wstrzymuje publikację ustawy ws. dodatków dla medyków. Znalazły się za to kolejne 2 mld zł na TVP. Znowu. Na propagandę i kłamstwa. W tak trudnym czasie. Żądamy, by te pieniądze zostały przeznaczone na walkę z COVID-19 – stwierdziła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

„Dyskutujemy z ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim na temat ewentualnego wycofania poprawki dotyczącej rekompensat dla telewizji i radia – poseł Henryk Kowalczyk (PiS)….A dyskutujecie ze środowiskiem medycznym o przekazaniu jej na polskie zdrowie” – napisał Janusz Piechociński, były wicepremier.

Przypominamy, że w marcu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę medialną, dającą mediom rządowym także prawie dwa miliardy złotych.

Projekt budżetu na 2021 zakłada, że dochody państwa mają wynieść 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł. Deficyt wyniesie 82,3 mld zł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button