POLITYKA

Projekt „100 x 100”. Mika Hakkinen ambasadorem Polski

Projekt "100 x 100"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Mika Hakkinenem, byłym fińskim kierowcą wyścigowym i dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1, który został ambasadorem Projektu „100 x 100”.

„Bardzo dobrze się dzieje, że mamy taki program, że osoby znane na całym świecie będą opowiadać o Polsce, rozsławiać jej imię i będą adwokatami polskiej sprawy. Program, który właśnie rozpoczynamy ma przybliżyć Polskę i zyskać jej ambasadorów na całym świecie – takich osób jak wspaniały kierowca i dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Hakkinen” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki mówiąc o Projekcie „100 x 100” Polskiej Fundacji Narodowej.

„To bardzo ważne byśmy budowali nowoczesność, nasz przemysł w oparciu o badania, rozwój i byśmy byli wśród najbardziej innowacyjnych i kreatywnych narodów całego świata. Będziemy pieli się ku nowoczesności wówczas, kiedy będziemy cenieni oraz mieli wspaniałych ambasadorów” – mówił premier. Szef rządu zaznaczył, że spotkanie odbyło się nieopodal Centrum Nauki Kopernik, które „jest symbolem nowoczesnej Polski, symbolem innowacyjności”, a którego idea narodziła się dzięki śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który był inicjatorem powstania CNK.

Na zakończenie premier Mateusz Morawiecki podkreślił, „cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się ambasadorami Polski i polskości i że mogliśmy porozmawiać o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości”.

Projekt „100 x 100” Polskiej Fundacji Narodowej

Projekt „100 x 100” stanowi nową platformę komunikacyjną PFN, której celem jest promocja wizerunku Polski na świecie. Projekt ma za zadanie budować rozpoznawalność Polski, szerzyć wiedzę, o Polsce zagranicą – jaki jest dziś i jaki będzie w przyszłości – ale także pokazywać polską historię i kulturę.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Polska Fundacja Narodowa w ramach projektu „100 x 100” zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego – artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button