POLSKAŚWIAT

Prezydent USA Joe Biden w Rzeszowie. Spotkał się z Dudą i żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej

Blamaż Andrzeja Dudy!

Prezydent Andrzej Duda razem z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem spotkał się w Rzeszowie z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden i prezydent Andrzej Duda (fot. KPRP)

Blamaż Dudy!

Pierwotnie prezydenta USA miał powitać na lotnisku prezydent Duda. Razem mieli udać się na spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Prezydencki samolot zawrócił po usterce do Warszawy i musiał awaryjne lądować. Prezydent RP doleciał do podrzeszowskiej Jasionki samolotem rezerwowym.


– 25.03 około 13.00 podczas realizacji lotu o statusie HEAD statkiem powietrznym Boeing należącym do 1BLTr wystąpiła niesprawność uniemożliwiająca kontynuowanie lotu. Dowódca załogi zgodnie z procedurą podjął decyzję o powrocie na lotnisko startu Warszawa Chopina – podało Dowództwo Generalne.

Ostatecznie Bidena przywitał szef MON Mariusz Błaszczak.

Joe Bidena przywitał szef MON Mariusz Błaszczak (fot. MON)
Joe Bidena przywitał szef MON Mariusz Błaszczak (fot. MON)

Każdy zdaje sobie sprawię, ze takich rzeczy nie robi się na ostatnią chwilę! Czy Duda nie mógł wcześniej przylecieć, by w razie takiej niespodziewanej awarii mieć jeszcze czas na dotarcie do Jasionki przed Bidenem?!

Wiemy, że gdyby nie wojna na Ukrainie Biden nigdy nie odwiedziłby Polski za kadencji PiS i partyjnego prezydenta.

Przypominamy, że m.in. Putin i Duda jako ostatni pogratulowali Bidenowi jego wygranej w wyborach prezydenckich.

Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden (fot. The White House/U.S. Embassy Warsaw)

Biden w Rzeszowie

– Pańska obecność tutaj to wielkie świadectwo jedności w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, ogromnego wsparcia, jak również znaczenia, jakie Stany Zjednoczone mają dla stabilności pokoju światowego, dla przywracania pokoju w miejscach, gdzie dzieją się trudne sytuacje, gdzie ktoś porywa się na akty agresji wobec innych demokratycznych, wolnych narodów. Tak jak to dzisiaj dzieje się wobec Ukrainy, gdzie rosyjska agresja niestety od praktycznie miesiąca jest faktem – podkreślił Andrzej Duda, witając amerykańskiego prezydenta.

Rozmowy prezydentów Polski i USA będą kontynuowane w sobotę w Warszawie.

Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden spotkał się z żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej (fot. The White House/U.S. Embassy Warsaw)

Późnym popołudniem Andrzej Duda spotkał się z żołnierzami służącymi w 18. Dywizji Zmechanizowanej. Podobne spotkanie odbył też Joe Biden – spotkał się z żołnierzami amerykańskimi z 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

Rzeszów. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z żołnierzami służącymi w 18. Dywizji Zmechanizowanej (fot. KPRP)

Jak podkreślał w czwartek w Brukseli Andrzej Duda, wizyta amerykańskiego przywódcy to potwierdzenie bardzo dobrych relacji; w ostatnim czasie w Polsce gościli Sekretarz Obrony USA Lloyd Austin, Sekretarz Stanu USA Antony Blinken i wiceprezydent USA Kamala Harris.

– Wierzę, że wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce przyniesie bardzo poważne wzmocnienie bezpieczeństwa naszego kraju – mówił Duda.

Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden i prezydent Andrzej Duda (fot. KPRP)
Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden i prezydent Andrzej Duda (fot. KPRP)

Biden w Warszawie

26 marca 2022 roku (sobota) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie o godz. 12 prezydent Duda oficjalnie powita prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Josepha Bidena Jr.

Rzeszów. Prezydent USA Joe Biden (fot. The White House/U.S. Embassy Warsaw)

Potem spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Joe Bidena odbędzie na Zamku Królewskim. Następnie Biden wygłosi na dziecińcu zamku przemówienie do mieszkańców Warszawy, Polski, Europy i wolnego świata.

Po tym Joe Biden odwiedzi Stadion Narodowy. Tam towarzyszyć będą prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i premier Mateusz Morawiecki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button