KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

Prekwalifikacje do EuroBasketu 2025. Polacy przegrali z Chorwacją

ME 2025

Chorwacja pokonała reprezentację Polski 72:69.

Był to mecz rozgrywany w hali COS Torwar w Warszawie w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025.

Igor Milicić (trener reprezentacji Polski): Ten mecz układał się pod nasze dyktando. Prowadziliśmy przez ponad 30 minut. Rywale grali tak, jak my chcemy. Mecz trzeba jednak grać przez 40 minut. Nie byliśmy konsekwentni w obronie w końcówce. Dodatkowo, nie możemy się zastanawiać, gdy są pozycje w ataku. Determinacja była jednak duża, dużo szacunku do moich zawodników. Jeden rzut mógł odwrócić losy meczu, ale dzisiaj się to nie udało.

Michał Sokołowski (zawodnik reprezentacji Polski): Szkoda tego meczu, graliśmy zgodnie z planem meczowym w 90 proc. Te 10 proc. to dość proste błędy, musimy nad tym pracować. To zagapienie się albo zapomnienie o czymś. Chwila dekoncentracji. Do Austrii jedziemy wygrać i zdobyć dwa punkty.

Damir Mulaomerović (trener reprezentacji Chorwacji): Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy, ale w pierwszej połowie byliśmy przestraszeni. W drugiej graliśmy zdecydowanie lepiej, szczególnie w ofensywie. Mieliśmy jednak nadal problemy w obronie. To dla nas ważne zwycięstwo. Polska to świetny zespół z rewelacyjnymi zawodnikami i trenerem. Da nam to dużo pewności siebie na zbliżający się EuroBasket. Gratulacje dla wszystkich. Mieliśmy trochę szczęścia w końcówce. Ogólnie możemy być zadowoleni z drugiej połowy.

Jaleen Smith (zawodnik reprezentacji Chorwacji): W drugiej połowie byliśmy agresywni. W trzeciej kwarcie objęliśmy kontrolę nad meczem. Krunoslav Simon i Mario Hezonja zaczęli trafiać. Nawet Bojan Bogdanović się przełamał, dobrze prezentował się też Ivica Zubac.

Polska – Chorwacja 69:72 (15:11, 16:10, 16:28, 22:23)

Polska: Ponitka 26, Slaughter 16, Balcerowski 11, Zyskowski 7, Cel 3, Dziewa 2, Sokołowski 2, OIejniczak 2, Garbacz 0, Schenk 0.

Chorwacja: Zubac 19, Bogdanović 16, Hezonja 10, Sarić 9, Simon 9, Smith 6, Gnjidić 3, Ramljak 0.

28 sierpnia biało-czerwoni zagrają w Austrii.

Zaraz po tych spotkaniach przyjdzie czas na mistrzostwa Europy. EuroBasket dla reprezentacji Polski rozpocznie się już 2 września w Pradze.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button