WARSZAWA

Praga Południe. Miejskie wędrówki łosia

Warszawa

Miasto od dawna promuje transport publiczny.

Informacje o jego zaletach dotarły już chyba nie tylko do warszawiaków. Po południu 21 września na pętli tramwajowej przy Rondzie Wiatraczna pojawił się młody łoś, który najwyraźniej czekał na tramwaj. Być może chciał skorzystać z darmowych przejazdów z okazji Dnia Bez Samochodu, ale przyszedł o jeden dzień za wcześnie?

Łoś w Warszawie (fot. SM)

Zwierzę zauważyła około godziny 18 jedna z pasażerek tramwaju, która wysiadła na rondzie. Łoś stał w krzakach nieopodal niewielkiego budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich. O swoim spostrzeżeniu kobieta powiadomiła przejeżdżających strażników miejskich z Oddziału Specjalistycznego.


Zgłoszenie było bardzo zaskakujące, bo w pobliżu nie ma terenów leśnych. Jednak funkcjonariusze potwierdzili, że rzeczywiście w zaroślach znajdował się łoś. Jego tajemnicą pozostanie w jaki sposób dotarł do centrum Pragi Południe. Teren, gdzie przebywało pokaźnych rozmiarów zwierzę strażnicy miejscy zabezpieczyli przed dostępem osób postronnych i wezwali łowczego Lasów Miejskich.


Na czas potrzebny do odłowienia zwierzęcia, wezwane też zostały inne załogi straży, aby zatrzymać ruch na rondzie i bezpiecznie dla wszystkich przeprowadzić całą operację. Gdy łowczy oddał strzał z nabojem usypiającym, łoś wyszedł z zarośli, przeszedł przez chodnik i jezdnię, by po chwili powrócić na trawę, gdzie usnął.

Łoś w Warszawie (fot. SM)

Po upewnieniu się, że zwierzak nie stanowi już zagrożenia dla ludzi, łowczy i strażnicy bezpiecznie przenieśli zwierzę do samochodu. Ważący kilkaset kilogramów podróżnik został przewieziony do lasu, gdzie po obudzeniu będzie mógł dalej cieszyć się otaczającą go przyrodą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button