POZNAŃ

Poznań. Pierwsze klunkry dla Gzubka. Fikuśny ancug i słodka mycka

Miejska wyprawka w Poznaniu

Wszystkie maluchy urodzone w Poznaniu mogą liczyć na miejską wyprawkę.

W ekologicznym pudełku rodzice znajdą m.in. ubranko niemowlęce, czapkę i skarpetki – a wszystko ozdobione charakterystycznymi dla Poznania symbolami.

„Pierwsze klunkry dla Gzubka” to prezent dla wszystkich dzieci urodzonych w Poznaniu po 1 września 2019, których rodzice tutaj mieszkają i płacą podatki. W ekologicznym, kartonowym pudełku mieści się podstawowa wyprawka, jakiej mogą potrzebować młodzi poznaniacy i poznanianki. Miasto zamówiło ją w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowej i szarej.

Na każdy komplet składa się ubranko niemowlęce – „pajacyk” z napisem „Fifny gzubek”. Do tego czapeczka z supełkiem na czubku i nadrukiem rogala świętomarcińskiego oraz para skarpetek z obrazkiem koziołków. W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców wszystko zrobione jest z certyfikowanego materiału – stuprocentowej bawełny, a zatrzaski ubranka są antyalergiczne i nie zawierają niklu.

W wyprawce jest też ciepły, dziecięcy kocyk o wymiarach 100×80 cm oraz 3 karty sensoryczne/kontrastowe, które wspierają prawidłowy rozwój wzroku malucha.

„Pierwsze klunkry dla Gzubka” mogą otrzymać rodzice, którzy są mieszkańcami Poznania i odprowadzają w mieście podatki, a ich dziecko urodziło się po 1 września 2019 roku. Aby to zrobić, muszą tylko poprawnie wypełnić wniosek, który można znaleźć na stronach urzędu miasta: https://www.poznan.pl/wyprawkadlagzubka/

Wyprawkę dla gzubka odebrać można przy rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Libelta 16/20 oraz (za okazaniem aktu urodzenia) w punktach:

– Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1

– Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10

– Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Franciszka Ratajczaka 44

– Kancelarii Urzędu Miasta Poznania przy ul. Słowackiego 22.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button