CIEKAWOSTKI

Poznań Ice Festival 2023. Poznaliśmy zwycięzców

Poznań

Vaclav Lemon i Roman Mikuš z Czech to zwycięzcy tegorocznego konkursu głównego Poznań Ice Festival, który w tym roku po raz pierwszy odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dzieła rzeźbiarzy można było podziwiać na placu Powszechnej Wystawy Krajowej przy okazji wizyt na jarmarku świątecznym. 

Poznań Ice Festival 2023 (fot. UMP)

Zwycięska rzeźba lodowa przedstawia kameleona. Jej autorzy: Vaclav Lemon i Roman Mikuš otrzymali w nagrodę czek na 1500 euro. Drugie miejsce zajęli Polacy: Michał Mizuła i Damian Wiśniewski, a trzecie – Ross Baisas (Filipiny) i Angelito Baban (USA)

W tegorocznym Poznań Ice Festival wzięło udział 24 rzeźbiarzy z całego świata. Wśród nich byli reprezentanci m.in. Kanady, Filipin, Indonezji, Meksyku, USA, Ukrainy, Hiszpanii, Niemiec, Czech oraz Polski. W piątek artyści rywalizowali w konkursie małej rzeźby. Mając do dyspozycji bryłę lodu, w ciągu 2,5 godzin musieli kreatywnie zobrazować tegoroczny temat konkurencji, jakim było „kino”.

Poznań Ice Festival 2023 (fot. UMP)

W sobotę poznanianki i poznaniacy mogli podziwiać najbardziej widowiskową konkurencję festiwalu – Speed Ice Carving. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). W niedzielę odbył się konkurs główny. Dwanaście dwuosobowych drużyn dostało kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Można je oglądać, dopóki pozwoli na to pogoda.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button