HOKEJ

Hokejowy Turniej Pucharu Polski 2022. Tyszanie pokonali GieKSę

Oświęcim

W środę, 28 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbył się pierwszy mecz półfinałowy Turnieju Pucharu Polski.

GKS Tychy po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał GKS Katowice 2:0. Tyszanie w finale spotkają się ze zwycięzcą pary Unia Oświęcim – Cracovia. Drugi mecz półfinałowy rozpocznie się w czwartek, 29 grudnia o godz. 20:30.

Środowe spotkanie stało na dobrym poziomie i było bardzo zacięte. W pierwszej tercji tyszanie udokumentowali swoją przewagę, strzelając gola w 6. minucie. Hokeiści wygrali bulik a Ondrej Sedivy szybkim uderzeniem zaskoczył dobrze spisującego się w tym starciu reprezentacyjnego bramkarza GieKSy Johna Murray’a. W drugiej i trzeciej tercji oglądaliśmy sporo akcji. Na bramkę tyszan strzelali m.in. Grzegorz Pasiut, Brandon Magee, czy Christian Blomqvist, ale Tomas Fucik, bramkarz GKS Tychy, bronił jak natchniony. Druga bramka padła w ostatniej sekundzie, kiedy Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki.

W czwartek, 29 grudnia Unia Oświęcim zagra z Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek, 30 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20:30.