SIATKÓWKA

Poznaliśmy uczestników CEV EuroVolley 2021 Kobiet i Mężczyzn

Mistrzostwa Europy w siatkówce

Zakończyły się kwalifikacje w grupach Euro 2021.

W tegorocznych mistrzostwach Europy kobiet prawo gry zapewniły sobie: Białoruś, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Grecja, Hiszpania, Słowacja, Finlandia, Francja, Węgry, Czechy oraz Bośnia i Hercegowina.

W CEV EuroVolley 2021 Kobiet wystartują dwadzieścia cztery reprezentacje. Awans na mistrzostwa przed rozpoczęciem kwalifikacji zagwarantowało już sobie dwanaście drużyn: Serbia, Bułgaria, Chorwacja i Rumunia (gospodarze czempionatu), Turcja, Włochy, Polska, Holandia, Niemcy, Rosja, Belgia, Azerbejdżan (osiem najlepszych zespołów ME 2019).

CEV EuroVolley 2021 Women – Francja (fot. CEV)

Kwalifikacje ME 2021 siatkarek – grupa A: Białoruś, Estonia, Szwajcaria

10.05  Białoruś – Estonia 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)
11.05  Estonia – Szwajcaria 2:3 (25:18, 19:25, 15:25, 25:23. 14:16)
12.05  Szwajcaria – Białoruś 1:3 (22:25, 16:25, 25:18. 20:25)

13.05  Estonia – Białoruś 0:3 (22:25, 27:29, 16:25)
14.05  Szwajcaria – Estonia 3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:22)
15.05  Białoruś – Szwajcaria 3:0 (25:20, 25:12, 25:19)

grupa B: Gruzja, Szwecja, Portugalia, Ukraina

07.05. Gruzja – Szwecja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
07.05 Portugalia – Ukraina 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 19:25)
08.05. Szwecja – Ukraina 3:0 (27:25, 25:19, 25:18)
08.05. Gruzja – Portugalia 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
09.05. Ukraina – Gruzja 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
09.05. Szwecja – Portugalia 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:15)

14.05  Gruzja – Portugalia 0:3 (19:25, 15:25, 16:25)
14.05  Szwecja – Ukraina 3:2 (15:25, 25:18, 25:23, 18:25, 15:11)
15.05  Portugalia – Ukraina 0:3 (14:25, 13:25, 13:25)
15.05  Gruzja – Szwecja 0:3 (16:25, 13:25, 10:25)
16.05  Ukraina – Gruzja 3:0 (25:6, 25:19, 25:6)
16.05  Portugalia – Szwecja 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:22)

grupa C: Hiszpania, Austria, Grecja, Norwegia

07.05. Hiszpania – Austria 3:1 (28:26, 25:18, 23:25, 25:23)
07.05. Grecja – Norwegia 3:0 (25:18, 25:12, 25:17)
08.05. Austria – Norwegia 3:0 (25:16, 25:18, 25:14)
08.05. Hiszpania – Grecja 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)
09.05. Norwegia – Hiszpania 0:3 (17:25, 15:25, 13:25)
09.05. Austria – Grecja 0:3 (14:25, 8:25, 18:25)

13.05  Norwegia – Grecja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
13.05  Austria – Hiszpania 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)
14.05  Hiszpania – Grecja 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)
14.05  Norwegia – Austria 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
15.05  Hiszpania – Norwegia 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
15.05  Grecja – Austria 3:0 (25:16, 25:18, 25:17)

grupa D: Finlandia, Słowacja, Czarnogóra, Kosowo

07.05. Finlandia – Słowacja 1:3 (24:26, 25:22, 14:25, 19:25)
07.05. Czarnogóra – Kosowo 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
08.05. Słowacja – Kosowo 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)
08.05. Finlandia – Czarnogóra 3:2 (24:26, 25:23, 25:17, 22:25, 15:13)
09.05. Kosowo – Finlandia 0:3 (15:25, 10:25, 15:25)
09.05. Słowacja – Czarnogóra 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)

13.05  Słowacja – Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:10, 25:23)
13.05  Kosowo – Finlandia 0:3 (9:25, 16:25, 14:25)
14.05  Czarnogóra – Finlandia 1:3 (25:22, 22:25, 16:25, 22:25)
14.05  Słowacja – Kosowo 3:0 (25:23, 25:11, 25:17)
15.05  Czarnogóra – Kosowo 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 25:14)
15.05  Finlandia – Słowacja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)

grupa E: Izrael, Węgry, Dania, Francja

07.05  Izrael – Węgry 0:3 (18:25, 14:25, 12:25)
07.05  Dania – Francja 0:3 (18:25, 15:25, 16:25)
08.05  Francja – Węgry 2:3 (24:26, 25:14, 25:19, 23:25, 12:15)
08.05  Dania – Izrael 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)
09.05  Węgry – Dania 3:0 (25:18, 25:20, 25:13)
09.05  Francja – Izrael 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)

14.05  Dania – Francja 0:3 (21:25, 23:25, 17:25)
14.05  Węgry – Izrael 3:0 (25:19, 25:16, 25:16)
15.05  Francja – Izrael 3:0 (25:19, 25:14, 25:12)
15.05  Dania – Węgry 0:3 (8:25, 18:25, 13:25)
16.05  Izrael – Dania
16.05  Francja – Węgry 3:2 (25:23, 21:25, 30:32, 25:19, 15:11)

grupa F: Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Łotwa, Czechy

06.05 Słowenia – Bośnia i Hercegowina 0:3 (23:25, 20:25, 24:26)
06.05 Łotwa – Czechy 0:3 (19:25, 17:25, 9:25)
07.05 Bośnia i Hercegowina – Czechy 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)
07.05 Słowenia – Łotwa 3:0 (25:15, 29:27, 25:14)
08.05 Czechy – Słowenia 3:1 (21:25, 25:22, 25:19, 25:16)
08.05 Bośnia i Hercegowina – Łotwa 3:0 (25:10, 25:14, 25:22)

14.05 Łotwa – Słowenia 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 21:25)
14.05 Bośnia i Hercegowina – Czechy 1:3 (25:19, 22:25, 9:25, 14:25)
15.05 Słowenia – Czechy 0:3 (18:25, 15:25, 22:25)
15.05 Łotwa – Bośnia i Hercegowina 0:3 (20:25, 15:25, 11:25)
16.05 Czechy – Łotwa 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)
16.05 Słowenia – Bośnia i Hercegowina

CEV EuroVolley 2021 Women – Hiszpania (fot. CEV)

CEV EuroVolley 2021  Mężczyzn

Za nami turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy mężczyzn. Do finalistów dołączyli: Holandia, Chorwacja, Słowacja, Czarnogóra, Grecja, Portugalia i Białoruś. W czempionacie zagra również Hiszpania, druga w grupie D.

W CEV EuroVolley 2021 Mężczyzn wystartują łącznie dwadzieścia cztery reprezentacje narodowe. Awans na mistrzostwa zagwarantowało sobie przed majowymi kwalifikacjami szesnaście drużyn: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia (gospodarze czempionatu), Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy, Belgia (osiem najlepszych zespołów ME 2019), Łotwa – zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego grupy D, Bułgaria – zwycięzca grupy B, Turcja – pierwsze miejsce w grupie C oraz Macedonia Północna – awans z drugiego miejsca grupy C.

CEV EuroVolley 2021 Men – Holandia (fot. CEV)

Grupy kwalifikacji ME 2021 siatkarzy, terminarz i wyniki:

grupa A: Holandia, Szwecja, Chorwacja

07.05 Chorwacja – Holandia 1:3 (30:32, 25:19, 23:25, 23:25)
08.05 Holandia – Szwecja 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)
09.05 Szwecja – Chorwacja 1:3 (18:25, 20:25, 25:22, 19:25)

14.05 Szwecja – Holandia 1:3 (17:25, 21:25, 25:19, 17:25)
15.05 Chorwacja – Szwecja 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 21:25, 15:11)
16.05 Holandia – Chorwacja 2:3 (25:27, 23:25, 25:18, 26:24, 13:15)

grupa B: zakończone – 1. Bułgaria, 2. Austria, 3. Izrael

grupa C: zakończone – 1. Turcja, 2. Macedonia Północna, 3. Bośnia i Hercegowina

grupa D: zakończone – 1. Łotwa, 2. Hiszpania, 3. Mołdawia, 4. Cypr

grupa E: Słowacja, Rumunia, Szwajcaria, Albania

06.05 Słowacja – Szwajcaria 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)
06.05 Rumunia – Albania 3:0 (25:15, 25:19, 25:18)
07.05 Słowacja – Rumunia 3:1 (25:21, 25:21, 14:25, 25:22)
07.05 Szwajcaria – Albania 3:0 (25:18, 25:21, 26:24)
08.05 Szwajcaria – Rumunia 3:1 (21:25, 25:18, 25:19, 25:20)
08.05 Albania – Słowacja 1:3 (20:25, 13:25, 25:21, 19:25)

14.05 Albania – Rumunia 1:3 (26:24, 22:25, 13:25, 21:25)
14.05 Słowacja – Szwajcaria 3:1 (19:25, 25:21, 25:22, 25:21)
15.05 Rumunia – Szwajcaria 2:3 (25:21, 21:25, 25:21, 22:25, 7:15)
15.05 Albania – Słowacja 1:3 (16:25, 19:25, 27:25, 18:25)
16.05 Rumunia – Słowacja 3:1 (25:19, 16:25, 25:22, 25:15)
16.05 Szwajcaria – Albania 3:1 (25:27, 25:17, 25:19, 25:23)

grupa F: Grecja, Czarnogóra, Azerbejdżan, Gruzja

07.05. Azerbejdżan – Czarnogóra 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 15:25)
07.05. Gruzja – Grecja 0:3 (12:25, 14:25, 12:25)
08.05. Czarnogóra – Grecja 2:3 (25:17, 20:25, 19:25, 25:23, 14:16)
08.05. Azerbejdżan – Gruzja 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)
09.05. Grecja – Azerbejdżan 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
09.05. Czarnogóra – Gruzja 3:0 (25:8, 25:12, 25:11)

14.05 Gruzja – Grecja 0:3 (10:25, 10:25, 16:25)
14.05 Czarnogóra – Azerbejdżan 3:1 (25:16, 25:12, 20:25, 26:24)
15.05 Grecja – Azerbejdżan 3:0 (25:16, 25:17, 25:13)
15.05 Gruzja – Czarnogóra 0:3 (14:25, 20:25, 16:25)
16.05 Azerbejdżan – Gruzja 3:0 (25:13, 25:17, 25:17)
16.05 Grecja – Czarnogóra 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

grupa G: Białoruś, Portugalia, Norwegia, Węgry

07.05. Białoruś – Portugalia 2:3 (25:21, 23:25, 25:23, 23:25, 10:15)
07.05. Węgry – Norwegia 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:21)
08.05. Portugalia – Norwegia 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
08.05. Białoruś – Węgry 3:0 (25:21, 25:15, 25:12)
09.05. Norwegia – Białoruś 0:3 (21:25, 14:25, 22:25)
09.05. Portugalia – Węgry 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

14.05 Norwegia – Węgry 3:1 (21:25, 26:24, 25:18, 25:22)
14.05 Portugalia – Białoruś 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:21)
15.05 Węgry – Białoruś 1:3 (23:25, 25:19, 20:25, 18:25)
15.05 Norwegia – Portugalia 0:3 (17:25, 18:25, 22:25)
16.05 Białoruś – Norwegia 3:0 (25:19, 25:15, 25:10)
16.05 Węgry – Portugalia 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)
(PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button