KONCERTY

Powrót Moderat. Zespół zagra w Polsce

Warszawa

Berlińskie trio Moderat powraca z nowym albumem i trasą.

Zespół zagra 11 grudnia 2022 r. w warszawskim COS Torwar.

W przypadku wielu zespołów „przerwa” jest tylko uprzejmym sposobem na ogłoszenie zerwania współpracy, ale nie w tym przypadku. Kiedy w 2017 roku Moderat ogłosił dłuższą pauzę po finałowym koncercie w rodzinnym Berlinie, wielu zakładało, że grupa właśnie się rozpadła. W końcu ukończyli już słynną trylogię albumów, wielokrotnie bywali na listach przebojów i grali na całym świecie – co jeszcze pozostało niemieckiemu trio? Moderat jednak zawsze wiedział, że odnajdą do siebie drogę…

Kiedy Modeselektor [Gernot Bronsert + Sebastian Szary] i Apparat [Sascha Ring] postanawiają zostać jednym, tworzy się trio Moderat. W 2002 roku Sascha, Gernot i Sebastian spotkali się po raz pierwszy. W tym czasie Apparat i Modeselektor mieli już ugruntowaną pozycję na berlińskiej scenie muzycznej. Wspólny projekt powstał w 2003 r., a następnie potrzebował sześciu lat na stworzenie albumu „Moderat”. Być może sekret ich sukcesu tkwi w fakcie, że nigdy nawet nie próbowali się do siebie zbliżyć muzycznie. Dudniący bas Modeselektora i subtelne melodie Apparat stworzyły jednak unikalne brzmienie.

W 2013 roku ukazuje się album „II”, a w 2016 powstaje „III”. Rok później Moderat gra ostatni koncert dla kilkunastu tysięcy fanów w Berlinie.

Jest rok 2022, Moderat wraca z nowym albumem i trasą. „MORE D4TA”, pojawia się ponad sześć lat po poprzedniku, ale jego zawartość jest kwintesencją lat współpracy grupy. Chociaż tytuł jest anagramem „Moderat 4”, jest w tym coś więcej niż zwykła gra słów. Stworzona w dużej mierze w czasach, gdy trasy koncertowe były poza zasięgiem, to płyta, która zmaga się z poczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Po ponad dwóch dekadach wspólnego muzykowania, kiedy wypracowali własne brzmienie i estetykę, Moderat przedstawia album, który jest naładowany kreatywnością i w pełni oddany dźwiękom. 10 utworów, 46 minut i 33 sekundy, 494 słowa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button