PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Powołania na marcowe mecze biało-czerwonych. Michał Probierz zdecydował

Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Turcją

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz ogłosił listę zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie kadry narodowej.

Biało-czerwoni 21 marca o godz. 20:45 rozegrają na Narodowym w Warszawie półfinałowy mecz barażowy o awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO 2024 z Estonią. Pięć dni później – w zależności od wyników spotkań Polska – Estonia oraz Walia – Finlandia – zmierzą się na wyjeździe (w Cardiff lub Helsinkach) z Walią lub Finlandią w finale barażów lub meczu towarzyskim.

– Dokonaliśmy optymalnego na ten moment wyboru. Przeanalizowaliśmy wiele alternatyw, przez kilka miesięcy wraz ze swoimi współpracownikami obserwowaliśmy szeroką grupę zawodników, by podjąć właściwe decyzje. Nie było to łatwe, ale uważam, że piłkarze powołani na marcowe zgrupowanie są tymi, którzy w najlepszy możliwy sposób pasują do naszej aktualnej koncepcji. Bierzemy pod uwagę wielu zawodników i każdego z nich doceniamy. To, że ktoś nie znalazł się dziś na liście powołanych nie oznacza, że drzwi do kadry narodowej są dla niego zamknięte. Rywalizacja jest cały czas w toku.

Wiemy, że wszyscy, reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej, zostawiają na murawie całe swoje serce. Obecnie mamy jasno określony cel, jakim jest awans do tegorocznych mistrzostw Europy i wierzę, że w tym składzie personalnym jesteśmy w stanie go osiągnąć. Przed nami trudne wyzwanie, lecz przy maksymalnym zaangażowaniu i koncentracji, a także bezcennym wsparciu kibiców awans jak najbardziej jest w naszym zasięgu – powiedział Michał Probierz.

Reprezentacja Polski na półfinałowy mecz barażowy o awans do UEFA EURO 2024 i ewentualny finał. Lista powołanych piłkarzy:

Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Dominik Marczuk, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Turcją

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że w czerwcu reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a trzy dni później z Turcją. Miejsca oraz godziny rozegrania tych spotkań zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Polacy z Ukrainą zmierzą się po raz dziesiąty w historii. Ostatnie spotkanie między tymi reprezentacjami odbyło się 11 listopada 2020 roku w Chorzowie. Biało-czerwoni zwyciężyli 2:0, a gole na swoim koncie zapisali Krzysztof Piątek oraz Jakub Moder.

Na spotkanie Polski z Turcją czekamy już ponad 20 lat. Dotychczas drużyny te spotykały się ze sobą siedemnaście razy. Ostatni mecz został rozegrany 27 października 1993 roku w Stambule. Polacy przegrali wówczas 1:2, a jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Wojciech Kowalczyk.
(PZPN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button