KRAKÓW

Potrącenie na przejściu dla pieszych trzech nieletnich Ukrainek. Kierowca zbiegł

Małopolska

Wczoraj popołudniu w Świniarsku doszło do potrącenia trzech dziewczynek, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Sprawca potrącenia odjechał, ale dzięki postawie świadków zdarzenia został szybko zatrzymany przez policjantów.

3 listopada br. około godziny 15:20 w miejscowości Świniarsko (woj. małopolskie) doszło do potrącenia trzech pieszych. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną potrącił trzy dziewczynki z Ukrainy, które wraz z grupą innych osób przekraczały przejście, gdy sygnalizator nadawał sygnał zielony. 77-letni kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Do Świniarska natychmiast zostały wezwane służby. Poszkodowane dziewczynki (w wieku 9, 12 i 13 lat) zostały przetransportowane do szpitala w Nowym Sączu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki postawie świadków, którzy swoim prywatnym samochodem pojechali za fiatem, policjanci szybko zatrzymali sprawcę potrącenia, 77-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Był trzeźwy, natomiast w szpitalu została od niego pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wystosowali wniosek do starosty o skierowanie 77-latka na badania kontrolne w celu oceny stanu zdrowia kierującego.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci z Nowego i Starego Sącza m.in. wykonano oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków i zabezpieczono pojazd sprawcy. Wszystkie wykonane czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button