KATOWICE

Poszedł do parku – „łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu”. Odpowie przed sądem

Poszedł do parku na ryby

Policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Sosnowca oraz miejsc, których użytkowanie zostało zabronione.

W Parku Kuronia spotkali mężczyznę, który łowił ryby. Mężczyzna twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Teraz odpowie przed sądem. Musi się również liczyć z tym, że może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 000 zł.

Sosnowieccy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, w których zwykli gromadzić się mieszkańcy miasta. Tam napotkali 30-latka, który łowił ryby. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że łowienie ryb to jedna z jego podstawowych potrzeb życiowych i nic im do tego. Policjanci zaproponowali mężczyźnie mandat w wysokości 200 zł, jednak 30-latek odmówił jego przyjęcia, dlatego teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie.

Pamiętajmy, że w przypadku rażącego naruszenia obowiązujących ograniczeń i obostrzeń informacja o tym, że do niego doszło, zostaje przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button