INNEWODNY

Popiela drugi w Pyrenees Cup. Dwóch polskich kajakarzy tuż za podium w Pau

Francja

Dariusz Popiela zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pyrenees Cup, który w niedzielę zakończył się we francuskim Pau.

Zawodnik Startu Nowy Sącz w sobotę był czwarty w konkurencji K-1. Tuż za podium w kayak crossie uplasował się z kolei Michał Pasiut.

Biało-czerwoni w świetnym stylu zakończyli tegoroczny cykl zawodów o Puchar Pirenejów. Przed tygodniem w pierwszej rywalizacji w hiszpańskim La Seu D’Urgell trzecie miejsce w C-1 mężczyzn zajął Kacper Sztuba, czwarty w K-1 mężczyzn był Dariusz Popiela, a w półfinale męskiego kayak crossu znalazł się Mikołaj Mastalski.

Ponadto, w środowym Champion Race w Pau, będącym przedsmakiem drugiej części Pyrenees Cup, najlepszy w konkurencji K-1 był Michał Pasiut, zaś trzecie miejsce w C-1 kobiet zajęła Klaudia Zwolińska.

W ten weekend w czołówce znów nie zabrakło Polaków. W konkurencji K-1 mężczyzn – podobnie jak tydzień wcześniej – czwarte miejsce zajął Popiela, zaś dziewiąty był Mateusz Polaczyk. Kolejny świetny start tego pierwszego sprawił, że w klasyfikacji generalnej Pyrenees Cup Popiela został sklasyfikowany na drugiej pozycji, a do wygranej w cyklu zabrakło zaledwie 0,8 punktu.

– Cegiełka w budowaniu formy została dołożona, ale to tylko etap i jeszcze sporo do przepracowania. Zasuwamy dalej – przekazał Popiela za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Spośród Polek w Pau najlepiej zaprezentowała się Zwolińska. 25-letnia slalomistka Startu Nowy Sącz była szósta w K-1, a Dominika Brzeska i Hanna Danek zajęły w tej konkurencji odpowiednio trzynastą i piętnastą pozycję. Ponadto, Zwolińska była siódma w C-1. Na trzynastym miejscu w gronie kanadyjkarek została sklasyfikowana Aleksandra Stach. W drugiej dziesiątce kanadyjkarzy uplasowali się natomiast Grzegorz Hedwig (11.), Sztuba (12.) i Szymon Nowobilski (18.).

W niedzielę, ostatnim dniu Pyrenees Cup w Pau, rywalizowano w kayak crossie. W finale męskim czwarty był Pasiut, a Zwolińska, najlepsza z Polek, odpadła w półfinale.

Kajakarz Michał Pasiut (fot. Rafał Oleksiewicz)

– Startowaliśmy w mocnej stawce, a tych finałów przez dwa weekendy przejazdów uzbieraliśmy naprawdę sporo. Wyniki osiągnięte w La Seu D’Urgell i Pau to miły akcent, motywacja do jeszcze cięższej pracy na ostanie tygodnie przygotowań – podsumował krótko Jakub Chojnowski, trener główny reprezentacji Polski w slalomie kajakowym i kayak crossie.

Za ponad miesiąc kolejny start kontrolny biało-czerwonych. W Krakowie na torze Kolna zostanie rozegrany Puchar Prezydenta Miasta Krakowa (20-21 kwietnia).

Wyniki finałów Pyrenees Cup 2024 w Pau

Kobiety

K-1 – 1. Emma Vuitton, 2. Coline Charel, 3. Romane Prigent (wszystkie z Francji) (…) 6. Klaudia Zwolińska, 13. Dominika Brzeska, 15. Hanna Danek

C-1 – 1. Mallory Franklin (Wielka Brytania), 2. Angele Hug (Francja), 3. Nuria Vilarrubla (Hiszpania) (…) 7. Klaudia Zwolińska, 15. Aleksandra Stach

Kayak cross – 1. Mallory Franklin (Wielka Brytania), 2. Doriane Delassus (Francja), 3. Miren Lazakano (Hiszpania)

Mężczyźni:

K-1 – 1. Anatole Dellasus, 2. Mathurin Madore, 3. Edgar Paleau-Brasseur (wszyscy Francja), 4. Dariusz Popiela, 9. Mateusz Polaczyk, 20. Michał Pasiut, 35. Tadeusz Kuchno, 49. Mikołaj Mastalski, 96. Michał Ciągło

C-1 – 1. Mewen Debliquy (Francja), 2. Miquel Trave (Hiszpania), 3. Titouan Estanguet (Francja) (…) 11. Grzegorz Hedwig, 12. Kacper Sztuba, 18. Szymon Nowobilski

Kayak cross – 1. Leo Vuitton, 2. Tanguy Adisson (obaj Francja), 3. Joao Cunha (Portugalia), 4. Michał Pasiut

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button